Lauamängud on populaarsed ka nutiajastul


Avaldaja:Madli Leikop12. Detsember 2019

Kuidas lisaks nutimaailmale noortele mängulisi võimalusi pakkuda? Sellele küsimusele otsis ja leidis lahenduse Pärnu Rääma Põhikool, kes korraldas oma õpilastele lauamängupäevaku.

Lauamängupäevaku eesmärgiks oli noortele pakkuda võimalust mängida erinevaid lauamänge, selle asemel, et veeta oma aega nutiseadmetes. Osalejateks olid Pärnu Rääma Põhikooli 5. kuni 9. klassi õpilased ning
mängimisele läksid nii Uno, isemeisterdatud doomino, tähemäng punktidele,matemaatiline mäng “Paarisarvud” ning tavalised mängukaardid.

Osalenud õpilaste arvates oli lauamängupäevak lõbus, õpetlik. Samuti leiti, et lauamängud on hea vaheldus õppimisele ning selline tore üritus võiks uuesti toimuda.

Uno.jpg

“Meie kui korraldajate jaoks oli tegemist esimese sellelaadse üritusega ning õhin, mis peegeldus noorte nägudelt andis meile kindlustunde, et lauamängupäevakuid võib ka uuesti korraldada. Julgustame sellist üritust korraldama ka teisi koole,” sõnas ürituse üks korraldajatest Mart Kimmel, kes on Pärnu Rääma Põhikooli Ettevõtliku kooli koordinaator.

Paarisarvud.jpg

Teksti ja fotod saatis Pärnu Rääma Põhikooli Ettevõtliku kooli koordinaator Mart Kimmel.

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet