Esimesed noore IT-koolitaja stipendiumi saajad on selgunud


Avaldaja:Madli Leikop19. Detsember 2019

19. detsembril kuulutasid Baltic Computer Systems ja BCS Koolitus koostöös HITSAga välja stipendiumi “Silmapaistev noor IT valdkonna koolitaja” saajad.

Stipendiumiga soovitakse esile tõsta ja väärtustada IT-alase hariduse andmise olulisust ning samuti elanikkonna digioskuste omandamist võimalikult kõrgel tasemel. 

Kolm kategooriat ja innustusauhind

2019. aasta silmapaistva noore IT valdkonna koolitaja stipendiumid anti välja kolmes kategoorias:

Üldharidus: Alar Voomets (27), Haanja ja Krabi kooli õpetaja ja IT-juht
Kutseharidus: Kadri Riis (30), Kuressaare Ametikooli haridustehnoloog
Kõrgharidus: Andri Soone (23), Tartu Ülikooli IT 3. kursuse tudeng ja õppejõud

Lisaks otsustati anda välja noore talendi innustusauhind, mille pälvis Tabasalu Ühisgümnaasiumi õpilane Robin Lek (16).

79773148_1284011551784543_2922351020132532224_o.jpg

BCSi stipendiumi „Silmapaistev noor IT valdkonna koolitaja“ puhul hinnati eelkõige stipendiumikandidaadi tegevuste innovaatilisust, kui paljude õppuriteni on koolitused jõudnud ning koolitusteemade olulisust Eesti ühiskonna arenguks.

BCSi juhatuse liige Ants Sild: “Eesti ühiskonna areng, konkurentsivõime ja isegi õnn sõltub meie inimeste teadmistest ja oskustest. Neist ühed olulisemad on head ja õiged digioskused, mille omandamiseks vajame häid õpetajaid – meie arengu suunajaid ja toetajaid. Just seepärast on noored IT-õpetajad ja -lektorid ühed kõige olulisemad inimesed kogu Eesti arengus!”

HITSA juhatuse esimees Heli Aru-Chabilan: “Mul on väga hea meel, et eraettevõte BCS valdkonna koolitajaid stipendiumi väljaandmisega väärtustab. Et e-Eesti edulugu kestaks, väärib õpetajate tänuväärne töö IT-hariduse valdkonnas laiemat märkamist!”

Stipendium „Silmapaistev noor IT valdkonna koolitaja“. 1000 euro suuruste stipendiumitega toetatakse kuni 30-aastaseid noori, kes töötavad koolis IT valdkonna õpetaja, ringijuhi, õppejõuna ning samuti alles õppivaid õpilasi ja tudengeid, kes löövad kaasa kaas- ja nooremate õppurite koolitamises. Stipendiumit annavad välja Baltic Computer Systems ja BCS Koolitus koostöös Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutusega.

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet