Gümnasistid saavad veel registreeruda TalTechi majandusvõistlusele


Avaldaja:Madli Leikop01. Veebruar 2020

TalTechi esimesele majandusvõistlusele on registreerunud üle 130 inimese, purustades seniste tehnikaülikooli olümpiaadide osalusrekordi. Huvilistel on veel 3. veebruarini aega end kirja panna ja väga heade tulemuste korral saada konkursiväliselt TalTechi õppima.

TalTechi majandusvõistlus on mõeldud eelkõige abiturientidele, aga osaleda võivad kõik gümnaasiumiastme õpilased. Proovile pannakse osalejate teadmised majanduse toimimisest, näiteks tuleb lahendada ülesandeid investeerimise ja arvestuse teemadel. Võistluse eesmärk on äratada ka õpilastes sügavamat huvi majanduse vastu ja innustada edasist õppimist.

Majandusvõistluse kümnel paremal, kes on saanud vähemalt 60% maksimaalsest punktisummast, on võimalus asuda õppima Tallinna Tehnikaülikooli väljaspool tavapärast vastuvõtukonkurssi. Lisaks on esiviisikule rahalised auhinnad. Võistlus annab gümnasistidele võimaluse veel enne eksamiperioodi end proovile panna ja väga heade tulemuste korral ka ülikoolis õppekoht kindlustada. 

Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna 80. aastapäevale pühendatud majandusvõistlus toimub 8. veebruaril kell 12 TalTechi majandusteaduskonnas (Akadeemia tee 3). Võistlust korraldavad TalTechi olümpiaadikool ja majandusteaduskond. 

Loe lähemalt: http://www.bit.ly/majandusvõistlus 

Allikas: Tallinna Tehnikaülikooli pressiteade. Foto: Koolielu arhiiv

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet