Selgunud on tänavused eTwinningu kooli märgi saajad


Avaldaja:Madli Leikop20. Märts 2020

eTwinningu kooli märgisega tunnustati Eestis üheksat õppeasutust. Sellise märgi saanud õppeasutused on oma aktiivse rahvusvahelise koostööga eeskujuks teistele. Tunnustus anti esmakordselt välja 2018. aastal.

Eestist omistati märk järgmistele õppeasutustele:

  • Pärnu Kuninga Tänava Põhikool
  • Pärnu Koidula Gümnaasium
  • Paikuse Põhikool
  • Surju Põhikool
  • Tartu Mart Reiniku Kool
  • Kohtla-Järve Lasteaed Tareke
  • Narva Paju Kool
  • Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium
  • Peetri Lasteaed-Põhikool

eTwinningu kooli tiitel seab kooli eeskujuks teistele. „Tõeline kasu on tulevikus. Sellest tunnustusest kasvab välja võrgustik eTwinningu koolidest. Kooli ja eriti just koolijuhti tunnustatakse seeläbi kui liidrit digivaldkonnas ning innovatsioonis,“ on öelnud eTwinningu nõunik Anne Gilleran. "Kindlasti kaasneb eTwinnigu kooliks saamisega see, et kooli märgatakse rohkem nii riigi kui ka Euroopa tasandil.“

Tunnustuse mõte on tõsta esile neid koole, mis juba teevad eTwinningus head tööd, kus on projektitöösse kaasatud palju õpetajaid ning loodud positiivne, eTwinningu arengut koolisiseselt toetav õhkkond. Märgi saanud koolid on teerajajad ja eeskujud järgmistes valdkondades: digipraktika, e-turvalisuse praktika, uuenduslikud ja loovad lähenemisviisid pedagoogikale, töötajate kutsealase arengu edendamine, koostööl põhineva õppepraktika edendamine töötajate ja õpilaste seas. 

Euroopas said aastaks 2020/2021 eTwinningu kooli märgi kokku 2134 õppeasutust. Nimekirjaga saab tutvuda siin. 

90558157_2677942142429594_2878490461918461952_o.png

2019/2020 pälvisid eTwinningu kooli märgi Eestis  Kuressaare Gümnaasium, Kuressaare Vanalinna Kool, Narva Kesklinna Gümnaasium, Pärnumaa Kutsehariduskeskus, Põlva Gümnaasium, Tallinna Sõbrakese Lasteaed, Võru Kreutzwaldi Kool, Narva Lasteaed Põngerjas. 

Euroopa koolide virtuaalne kogukond eTwinning toetab koolide veebipõhist rahvusvahelist koostööd. Liitumine eTwinninguga annab õpetajatele võimaluse proovida  projektitööd, osaleda veebikoolitustel, otsida huvitavaid projekte ja kontakteeruda nende loojatega, osaleda oma õpilastega projektides ning olla ise projektide algataja. eTwinning edendab koolide koostööd info- ja kommunikatsioonitehnoloogia kaudu, pakkudes tuge, tööriistu ning teenuseid. 

Eestis koordineerib eTwinningu tegevusi Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus.

Avafoto: Photo by Prince Abid on Unsplash

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet