Märgiga “eTwinningu kool” tunnustati Eestis kaheksat õppeasutust


Avaldaja:Madli Leikop21. Märts 2019

Teist korda tunnustati rahvusvahelises projektitöös aktiivseid Euroopa koole märgiga “eTwinningu kool”. Kokku sai aastaks 2019/2020 märgi 1004 kooli, Eestist sealhulgas viis üldhariduskooli, kaks lasteaeda ja üks kutseõppeasutus.

Märgi “eTwinningu kool” pälvisid Kuressaare Gümnaasium, Kuressaare Vanalinna Kool, Narva Kesklinna Gümnaasium, Pärnumaa Kutsehariduskeskus, Põlva Gümnaasium, Tallinna Sõbrakese Lasteaed, Võru Kreutzwaldi Kool, Narva Lasteaed Põngerjas. 

Tunnustuse mõte on tõsta esile neid koole, mis juba teevad eTwinningus head tööd, kus on projektitöösse kaasatud palju õpetajaid ning loodud positiivne, eTwinningu arengut koolisiseselt toetav õhkkond. Märgi saanud koolid on teerajajad ja eeskujud järgmistes valdkondades: digipraktika, e-turvalisuse praktika, uuenduslikud ja loovad lähenemisviisid pedagoogikale, töötajate kutsealase arengu edendamine, koostööl põhineva õppepraktika edendamine töötajate ja õpilaste seas. 

Tunnustatud koolide nimekirja leiab siit.

2018. aastal oli eTwinningu koolidel palju rahvusvahelisi ettevõtmisi. Nii osaleti Roomas toimunud konverentsil „eTwinningu koolide võimestamine: juhtimine, õppimine, jagamine“, mille eesmärk oli tutvustada ja levitada eTwinningu koolide kogemust. eTwinningu koolide õpetajad osalesid neile mõeldud grupis eTwinning Live´is. Seal jagavad õpetajad kogemusi ja parimaid praktikanäiteid, hoiavad end kursis eTwinningu koolide uudistega ja saavad liituda veebiüritustega.

2018/2019. aastal anti märk „eTwinningu kool“ välja esimest korda. Selle pälvisid 1211 kooli üle Euroopa. Eestist said märgi Haanja Kool, Kohtla-Järve Lasteaed Tareke, Luunja Keskkool, Martna Põhikool, Peetri Lasteaed-Põhikool, Põltsamaa Ühisgümnaasium, Rakvere Gümnaasium, Surju Põhikool.

Marika Viks, Põltsamaa Ühisgümnaasiumi õpetaja kommenteeris toona tunnustuse saamist nii: “Kuna eTwinningu projektid kaasavad endaga alati palju osapooli, siis on see kokkuvõttes tunnustus väga paljudele inimestele. Koolidele, kus tehakse aktiivselt eTwinningu projekte, soovitan julgelt eTwinningu märki taotleda. See ei ole raske. Küsimused, millele tuleb vastata, on lihtsad ning loogilised. Kohe saab ka tagasisidet selle kohta, mis on hästi või millele rohkem tähelepanu pöörata.”

Euroopa koolide virtuaalne kogukond eTwinning toetab koolide veebipõhist rahvusvahelist koostööd. Liitumine eTwinninguga annab õpetajatele võimaluse proovida  projektitööd, osaleda veebikoolitustel, otsida huvitavaid projekte ja kontakteeruda nende loojatega, osaleda oma õpilastega projektides ning olla ise projektide algataja. eTwinning edendab koolide koostööd info- ja kommunikatsioonitehnoloogia kaudu, pakkudes tuge, tööriistu ning teenuseid. 2018. aasta lõpuks oli eTwinninguga liitunud üle 600 000 õpetajat, 196 000 kooli ja loodud pea 80 000 projekti.

Eestis koordineerib eTwinningu tegevusi Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus.

Foto: Unsplash, Jason Leung

Samal teemal:

 

  

Haridus- ja Noorteamet