Algas virtuaalne haridusmess EdTech X Summit


Avaldaja:Madli Leikop12. Mai 2020

12. mail algas virtuaalne haridusmess EdTech X Summit, kus tutvustakse Eesti hariduse edulugu ning haridusvaldkonnas tegutsevaid tehnoloogiaettevõtteid.

“COVID-19 viiruse tõttu on koolid üle maailma läinud üle distantsõppele, nii ka Eestis. Meie üleminek oli teistest sujuvam, kuna oleme aastaid väärtustanud digitaalseid võimalusi hariduses ning meie õpilased ja õpetajad olid digipööraseks distantsõppeks paremini valmis kui koolipered paljudes teistes riikides,“ märkis minister Mailis Reps sessiooni avamisel.  “Distantsõpe pole kõigis riikides sujunud ühtemoodi – Eesti on lisaks headele tulemustele PISA testides nüüd paistmas silma ka erakordselt nutika distantsõppeperioodiga.“

Kuigi algsete plaanide kohaselt pidi mess toimuma juunikuus Londonis, siis maailmas valitseva olukorra tõttu korraldatakse see virtuaalselt. „Virtuaalselt toimuv mess on väga sobilik nutika digiriigi eduloo ja ettevõttete tutvustamiseks“, märkis minister Reps ja lisas: “See aitab kaasa meie haridusekspordi suurenemisele ning toetab Eesti kuvandit hariduse lipulaevana,” avaldas Mailis Reps lootust.

Sessioon keskendus digipöördele Eesti hariduses laiemalt – nutikate lahenduste kasutamisele õppimise ja õpetamise toetamiseks, digioskuste ja -pädevuste arendamisele ning küberturvalisuse ja loovuse lõimimisele, aga kakonkreetsemalt sellele, kuidas Eestil õnnestus kontaktõppelt distantsõppele võrdlemisi hõlpsasti lülituda. Lisaks tutvustati Eesti haridusvaldkonna tehnoloogiaettevõtteid, nende toodete võimalusi ning praktilist kasutamist. Sessioonis osalevad Tanel Keres (eKool), Kadri Tuisk (Clanbeat), Karen Ordones Roosileht (http://tutor.id, Kelly Lilles (ALPA Kids), Tõnis Kusmis (99math) ja Kristen Tamm (Futuclass).

EdTechX Summitil, mis asendab sel korral juunis toimuma pidanud Londoni EdTech Weeki, toimub üle 50 sessiooni, kus esineb enam kui 80 esinejat haridusasutustest, erasektorist ja avalikust sektorist.

Allikas: HTMi pressiteade. 

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet