Gümnaasiumitesse pürgijad tegid uudset e-sisseastumistesti


Avaldaja:Madli Leikop19. Mai 2020

Koostöös Tartu koolidega digitaliseeris Innove gümnaasiumitesse sisseastumiskatsete läbiviimiseks testid, mille võtsid kasutusele kokku 20 gümnaasiumi üle Eesti. 18. mail tegi e-sisseastumistesti gümnaasiumisse ligi 3000 õpilast.

Testi loomise algatasid viis Tartu kooli, kuhu toimusid ühised e-sisseastumiskatsed. Hugo Treffneri Gümnaasiumi, Miina Härma Gümnaasiumi, Tartu Jaan Poska Gümnasiumi, Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumi ja Tartu Tamme Gümnaasiumi kandideerib kokku üle 1600 õpilase, kes Eksamite Infosüsteemis (EIS) lahendasid matemaatika ja eesti keele e-ülesandeid. 

Tartu Jaan Poska Gümnaasiumi direktori Helmer Jõgi sõnul tekkis eriolukorrast tingitud vajaduse pinnalt Tartu gümnaasiumide ja Innove vahel viljaka koostööna edumeelne lahendus gümnaasiumikatseteks. „Loodan, et selle aasta erandist saab järgnevateks aastateks norm ja pabertestid kaovad peagi ajalukku,“ tõdeb Jõgi.

Lisaks ülaltoodud viiele koolile kasutasid Tartu koolide ja Innove koostöös ning HITSA toel valminud testi veel 15 gümnaasiumi üle Eesti. Nende seas olid Tallinnas kolme kooli ühiskatsed korraldanud Jakob Westholmi Gümnaasium, Kadrioru Saksa Gümnaasium ja Tallinna Ühisgümnaasium. Lisaks kasutasid testi veel viis Tallinna gümnaasiumi. Uudsete e-sisseastumistestide sooritamisega pääseb ka Võnnu, Luunja ja Kallavere Keskkooli, Kanepi, Tamsalu ja Rapla Gümnaasiumi ning Keila Kooli. 

Allikas: SA Innove pressiteade. Foto: Koolielu arhiiv

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet