Aasta e-kursuse tiitli pälvis kursus Läänemeremaade ajaloost


Avaldaja:Madli Leikop29. Mai 2020

Eile, 28. mail toimunud tunnustusseminaril kuulutati välja Aasta e-kursus 2020. Tiitli pälvis Tartu Ülikooli lektori PhD Heiko Pääbo e-kursus Läänemere regiooni ajaloost. Samal veebiseminaril tunnustati ka e-kursuse kvaliteedimärgiga pärjatud kursuste autoreid.

Aasta e-kursus „History of the Baltic Sea Region“ annab ülevaate Läänemere regiooni ajaloolisest kujunemisest ning selle rahvaste arengutest viikingiajast Euroopa Liidu laienemiseni 2004. Hindamismeeskonna hinnangul on kursusel parimal viisil kombineeritud auditoorne ja e-õpe, kasutatud on interaktiivseid õppematerjale ja loodud arvamusvabadust soosiv õppekeskkond. 

heikopaabo2_block.jpg

Foto: Marko Ojakivi

„Minu jaoks on tegemist suurepärase tunnustusega. Veebipõhise kursuse väljatöötamine on ajamahukas protsess. Kindlasti jätkan arendustöödega ning sügissemestril saavad tudengid jätkata teadmiste omandamist minuga seotud õppekavadel kui ka ainetes nii auditoorselt kui ka distantsilt,“ ütles kursuse autor, Läänemere maade poliitika lektor PhD Heiko Pääbo.

Koos tiitliga Aasta e-kursus 2020 kaasneb ka 2000 euro suurune stipendium kursuse autorile.

Kokku esitati Aasta e-kursuse nominentideks kuus kursust. Kõik need on süsteemsed ja sisukad, meeldiva kujunduse ning lihtsalt järgitava struktuuriga. Eraldi väärib esiletõstmist, et autorid on andnud kursustele lisaväärtust, kasutades läbimõeldud metoodikat õpilaste kaasamiseks, loonud süsteemi individuaalseks ja õppijakeskseks tagasisidestamiseks või kasutanud edukalt e-õppekeskkonna pakutavaid võimalusi. Kõik nomineeritud kursused on huviga jälgitavad ka neile, kel puuduvad valdkonna eriteadmised.

E-KURSUSE KVALITEEDIMÄRK 2020
Kvaliteedimärke antakse e-kursustele alates 2008. aastast. Seekord esitati 42 taotlust nii üldharidus- kui ka kõrgkoolide õpetajate ja õppejõudude poolt e-kursusele kvaliteedimärgi saamiseks. Eriolukorra tõttu toimus esmakordselt kogu hindamisprotsess veebipõhiselt. Kvaliteedimärgi vääriliseks hinnati 34 kursust. Tänavused kvaliteedimärgi saajad leiab HITSA kodulehelt

AASTA E-KURSUS 2020 NOMINENDID

Lisaks tiitliga pärjatud kursusele “History of the Baltic Sea Region” olid nominendid veel:

Teadusandmete haldus ja publitseerimine. Tiiu Tarkpea, Urmas Kõljalg, Allan Zirk, Veljo Runnel / Tartu Ülikool

How to Identify and Support Older Victims of Abuse. Anastasiia Turusinova, Hector C. Pagan, Pille Tsopp-Pagan, Sirkka Perttu, Mari Puniste, Mari Tikerpuu / Tartu Ülikool

Ravimitest maakeeli (MOOC). Janne Sepp, Ain Raal, Karin Kogermann, Kersti Teder, Daisy Volmer / Tartu Ülikool

Hügieeninõuded ja personali hügieen ilu- ja isikuteeninduses. Kadrin Meremäe / Eesti Maaülikool

Suuõõne anatoomia ja füsioloogia. Riina Runnel / Tartu Ülikool  

Tiitlit Aasta e-kursus ja e-kursuse kvaliteedimärke annab välja Hariduse Infotehnoloogia SA.

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet