Kampaania „Sinus elab talent. Too ta kooli!“ kutsub õpetajaametit valima


Avaldaja:Madli Leikop11. Juuni 2020

8. juunil startis õpetajate lugusid jutustav reklaamikampaania, mis julgustab ja innustab õpetajaametit valima. Tänavu teevad projektis kaasa seitse Eesti õpetajat – Kätlin Kallas, Juhan Kolk, Ilona Säälik, Eerik Säre, Jaak-Albert Metsoja, Reesi Kuslap ja Leesi Peedumäe.

Teavituskampaania sihtrühm on noored ja karjäärivahetust kaaluvad täiskasvanud. „Abiturientidel on ukse ees gümnaasiumi lõpetamine ja nad seisavad silmitsi edasiõppimise valikutega. Õpetajaamet on täna mitmekülgsem, innovaatilisem, paindlikum ja loomingulisem kui kunagi varem ja võib julgelt väita, et kindlasti eriala, mille kasuks võiks üks noor otsustada,“ selgitas Innove peaspetsialist Kadri Ratas. 

Kampaania keskmeks on videoklipid, milles noored õpetajad jagavad oma personaalseid inspireerivaid lugusid elust enesest. “Oleme võtnud fookusesse meie õpetajate mõtted ja ametis omandatud kogemused. Õpetajad räägivad oma olulisest rollist meie ühiskonnas ja kuidas nad iga päev järjepidevalt killukeste haaval aitavad kujundada Eesti tulevikku,“ selgitas Kadri Ratas. “Ja mis seal salata, kõik kampaanias osalevad õpetajad on veendunud, et just õpetaja töö on maailma parim ja julgevad seda käsi südamel noortele soovitada.”

Koostöös ülikoolide ja haridusvaldkonna partneritega on kampaania veebilehel www.õpetaja.eu välja toodud võimalused õpetajaks õppimiseks ja õpetajakogemuse saamiseks. Kampaania raames on loodud õpetajaametit väärtustav visuaalne identiteet, mis on ühtlasi kasutamiseks mõeldud ka kõikidele haridusasutustele. 

Kampaania kestab 8. juunist  28. juunini. Sel perioodil jõuavad videoklipid ja teised kampaania formaadid inimesteni nii tele, raadio, online-meedia ja sotsiaalmeedia vahendusel.

Kampaania eestvedaja on Innove koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga. Algatust toetab Euroopa Sotsiaalfond.

Kampaania info ja materjalid leiab veebilehelt “Õpetajad loovad homse Eesti“.

1080x1080-768x768.jpg

Allikas: SA Innove koduleht

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet