Haridus- ja Teadusministeerium kutsub alustavaid koolijuhte kandideerima arenguprogrammi


Avaldaja:Madli Leikop12. Juuni 2020

Haridus- ja Teadusministeerium kutsub alustavaid üldhariduskoolide ja kutseõppeasutuste direktoreid kandideerima just nende jaoks loodud arenguprogrammi. Programmis osaleja õpib, kuidas rakendada kogu koolimeeskonna, õpilaste ja vanemate potentsiaali, et kool töötaks kõigi jaoks paremini.

„Koolijuht seisab oma ametis kohe silmitsi suurte väljakutsetega, mis ei jäta talle võimalust tasapisi ametisse sisse elada, vaid nõuavad kiiret reageerimist, tegutsemist ja otsustamist,“ kommenteerib Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Kristi Vinter-Nemvalts. „Alustavate koolijuhtide arenguprogramm tagab vajaliku toe nii tööks vajalike teadmiste kui tugivõrgustiku näol,“ lisab ta. 

 Tugivõrgustiku olulisust rõhutab ka Viimsi valla haridus- ja noorsootöö valdkonna abivallavanem Marju Aolaid. „Lisaks koolipidaja toetusele vajab alustav koolijuht kindlasti võrgustikku, kellega koos arutada juhtimisküsimusi, mõtiskleda haridusteemadel ning leida tuge juhiks kasvamise teekonnal.“ 

Alurenguprogrammi V lennu peatne lõpetaja Kammeri kooli direktor Kairi Kolk kinnitab, et programm on andnud palju teadmisi, julgust ja enesekindlust ning aidanud mõtestada juhi rolli. „Loeb see, mida sa õpid ja tead, järgi proovid ja edasi arendad,“ sõnab Kolk. Äärmiselt vajalik ja kasulik on tema sõnul koostöö programmist saadava tugivõrgustikuga, kellega koos avatult, innovaatiliselt ja tõenduspõhiselt oma kooli arendada ning õpilaste arengut toetada.

Ametis esmakordselt alustavatele juhtidele mõeldud programmis süvendatakse teadmisi juhirollist ja kaasaegsetest juhtimisteooriatest ning arendatakse koolijuhi tööks vajalikke kriitilisi oskusi. Õpiteekond viib erinevatesse koolidesse Eestis ja välismaal ning sellel pakuvad tuge kogenud koolijuhist mentor, coach ja professionaalsed koolitajad.

Kandideerimiseks peab direktoril olema kehtiv tööleping, ametis võib ta olla olnud kuni 12 kuud. Programm algab augustis ja kestab 2021. aasta juunini. Tegemist on arenguprogrammi VI lennuga.

Sel aastal valitakse programmi kuni 18 koolijuhti. 
Lisainfo: Haridus- ja Teadusministeeriumi veebist.
Kandideerimistähtaeg: 31. juuli 

Alustavate koolijuhtide programm on Haridus- ja Teadusministeeriumi algatus, mida viiakse ellu koos SA Innovega Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest. 

Allikas: HTMi pressiteade. Foto: Photo by Brooke Cagle on Unsplash

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet