Noorte küberkaitsevõistluse võitjad tulid Tartust, Pärnust ja Tallinnast


Avaldaja:Madli Leikop16. Juuni 2020

Reedel, 12. juunil võistlesid 44 parimat noort küberkaitsevõistlusel KüberNaaskel (CyberSpike) simulatsiooni põhise küberturvalisuse koolitusega tegeleva Eesti idufirma RangeForce'i platvormil. Võistlus oli žürii sõnul tasavägine, esimese koha karika võitis 20-aastane Aron Sisask Tartu Ülikoolist.

Aron Sisaski sõnul oli võistluse käik väga huvitav, kuna RangeForce võimaldab IT ja turvalisuse eest vastutavatel meeskondadel vastata rünnetele realistlikes tingimustes, mis aitab treenida ja testida oma oskuseid. “Olen ka varem sellel võistlusel osalenud ning konkurents on igal aastal väga tihe, kuna Eestis huvi küberkaitse vastu üha suureneb. Nii et kokkuvõttes olen väga rahul ja kindlasti tahan ka järgmisel aastal osa võtta,” lisas Sisask.

Võistluste keskne teema oli kaitsta väljamõeldud maineka idufirma infotaristut küberrünnete eest. Selle jaoks tuli paigata ja uuendada erinevaid taristus olevaid teenuseid ja süsteeme. Lisaks oli üks nende populaarsetest rakendustest kaaperdatud ning üle võetud server tuli tagasi võita. Infotaristu koosnes meiliserverist, populaarsest sisuhaldussüsteemist, andmebaasiserverist ja ettevõtte rakendusserverist. Kurikaelte tõrjumise kõrval tuli hoolitseda selle eest, et kõik teenused oleks kättesaadavad ja kasutuskõlblikud. 

Loe lähemalt TalTechi kodulehelt. 

Foto: Koolielu arhiiv

Samal teemal: