Algab rahvusvaheline konkurss "Ventspils IT Challenge"


Avaldaja:Madli Leikop19. Juuni 2020

2. septembril 2020 algab taas õpilaste tehnoloogiliste oskuste loovat rakendamist edendav rahvusvaheline konkurss “Ventspils IT Challenge”. Tänavu toimub see kõiki kolme Baltimaad ühendav õpilaskonkurss juba viiendat korda.

Igal aastal on konkurss pühendatud konkreetsele teemale. Selle aasta konkursiga tähistatakse Ventspilsi Teadus– ja Innovatsioonikeskuse avamist ja esile on tõstetud loodusteadused, tehnoloogia, inseneriteadused ja matemaatika (STEM). 

OSALEMA ON OODATUD EESTI KOOLIDE 4.-12. KLASSIDE ÕPILASED

Iga grupi ülesanded on seotud ühe STEM valdkonnaga. 

Teadus: A grupp (1.-3. klass), osalevad vaid Läti õpilased.
Tehnoloogiad: B grupp (4.-6. klass), Läti, Leedu, Eesti ja Soome õpilased.
Inseneriteadused: C grupp (7. -9. klass) Läti, Leedu, Eesti ja Soome õpilased.
Matemaatika: D grupp (10.-12. klass) Läti, Leedu, Eesti ja Soome õpilased.

Konkursi eelvoor toimub 2. septembrist kuni 14. oktoobrini, kus osavõtjad peavad lahendama konkursi korraldajate poolt esitatud ülesanded. Konkursi finaalvoor toimub 11. novembrist kuni 13. novembrini. Konkursi finaalvooru pääsevad 64 parimat võistkonda. Iga alagrupi võitjate vahel läheb jagamisele 12 000 euro suurune auhinnafond. Finaalvoorus tunnustatakse nii õpetajaid kui ka õpilasi.

Konkursi finaalvoor toimub esialgsete plaanide kohaselt Ventspilsis, kuid COVID–19 pandeemiast tingitud ebastabiilse olukorra tõttu on välja töötatud ka alternatiivvariant. Kui finaalvooru ajal kehtib reisi- ja kogunemiskeeld, siis viiakse finaal läbi virtuaalselt.

“Ventspils IT Challenge” raames toimub mitmed lisavõistuvõtmisi ja aktiivsed osavõtjad (nii õpilased kui ka õpetajad) võivad võita väärtuslikke lisaauhindu.

STEM_ENG_block.png

Konkursi partnerid on HITSA, Network of innovative informal education for youth (INPUT), MTÜ Nuti-Võlur, IT Haridusfond - Start(IT), Prezi, Infogram, Overly, Accenture Latvia, Läti Informatsiooni- ja Kommunikatsioonitehnoloogia assotsiatsioon (LIKTA), “ALL DIGITAL”, Läti informaatikaolümpiaad, eTwinning, Ventspilsi linnaduuma (linnavolikogu), Ventspilsi Kõrgkool, Ventspilsi Digikeskus, Ventspilsi Tehnikum, Ventspilsi Loomemaja ja Ventspilsi Haridusvalitsus.

Lisainfo: http://ventspilsitc.com/

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet