Noored Kooli programm kasvab ja otsib uusi osalejaid


Avaldaja:Madli Leikop20. September 2020

Alanud on kandideerimine arenguprogrammi Noored Kooli 15. lendu. Edukad kandidaadid asuvad 2021. aasta septembris tööle programmi partnerkoolidesse üle Eesti.

Kandideerima oodatakse igas vanuses inimesi üle Eesti, kes tunnevad endas soovi pühenduda intensiivsele õppimisele ja enesearengule ning töötada selle nimel, et kõigil lastel oleks elus rohkem valikuid. Kahe aasta jooksul läbivad Noored Kooli osalejad ainulaadse õpetamise ja eestvedamise koolituse, mis aitab neil kujuneda muutuste eestvedajateks oma kogukonnas. Samal ajal töötatakse täiskoormusega tavakoolides, õpetades peamiselt 1.-9. klassi õpilasi.

Noored Kooli värbamisjuht Margot Lillemägi sõnas, et programmi otsitakse kolme tüüpi inimesi. “Esiteks noori ja vanu, kes ei karda väljakutset - hariduses on n-ö nurjatuid probleeme, mis nõuavad väga võimekaid lahendusmeelseid inimesi. Teiseks otsime hariduse armastajaid, kes on näiteks oma laste kõrvalt näinud õpetaja rolli olulisust. Ja kolmandaks inimesi, kes soovivad oma karjäärile uut mõtet - kes ei taha enam kahelda, kas valitud amet ikka muudab maailma paremaks,” ütles Margot Lillemägi.

Järgmisel aastal alustav 15. lend tuleb tõenäoliselt Noored Kooli programmi aegade suurim. Programmi kasvamist toetava Heateo Haridusfondi kaasasutaja Martin Villigu sõnul on Noored Kooli aastate jooksul tõestanud, et selle läbinud inimesed saavad haridusvaldkonna eestvedajateks ning töötavad ka edasi selle nimel, et iga laps Eestis saaks väga hea hariduse. “Me näeme, et juba programmi käigus hakkavad Noored Kooli osalejad koolis ja kogukonnas suuri muutuseid ellu viima. Nende panus Eesti haridussüsteemi on aga veel suurem, kuna üle kolmveerandi programmi vilistlastest jätkavad tööd hariduses - õpetajana, koolijuhina või süsteemi teistel tasanditel,” täheldas Martin Villig.

Kandidaatidelt eeldatakse mistahes eriala kõrgharidust ning valmidust töötada programmis õppimise ajal kaks aastat ühes Eestimaa koolis õpetajana. Programmis osalemiseks tuleb kandidaatidel põhjaliku kolmeosalise valikuprotsessi käigus näidata oma motivatsiooni, suhtlemis-, koostöö- ja eneseanalüüsioskust, algatusvõimet ning õppimisega seotud väärtushinnanguid.

Kandideerimiseks tuleb täita ankeet Noored Kooli kodulehel  www.nooredkooli.ee. 15. lennu esimene kandideerimistähtaeg on 18. oktoobril.

Allikas: Noored Kooli pressiteade. Foto: Koolielu arhiiv

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet