Teemaveerandid

eTwinningu kogemus Taani lasteaedadest

Eesti lasteaiaõpetajad Jelena Rattik ja Tiiu Tommula naasesid hiljuti Taanist, kus toimus eTwinningu koostööseminar lasteaiaõpetajatele.

Loe edasi...

 • Uuring: Eesti õpetajate hinnangul on nende amet üha väärtustatum

  Uuring: Eesti õpetajate hinnangul on nende amet üha väärtustatum

  19. Juuni 2019
  Õpetajate hinnangul väärtustatakse õpetajaametit Eestis üha enam, selgus värskelt avalikustatud õpetamise ja õppimise uuringu TALIS 2018 tulemustest.
 • Tartu Ülikoolis algab suvine sisseastumisperiood

  Tartu Ülikoolis algab suvine sisseastumisperiood

  19. Juuni 2019
  20. juunil hakkab Tartu Ülikool võtma vastu avaldusi neilt, kes soovivad asuda õppima eestikeelsete õppekavade alusel. Kõrghariduse esimesel astmel saavad tulevased üliõpilased valida 53 ja teisel astmel 43 õppekava vahel.
 • Uued võimalused informaatikaõpetaja õppes

  Uued võimalused informaatikaõpetaja õppes

  17. Juuni 2019
  Suve algus on valikute tegemise aeg – kes valib sihtkohta puhkuseks, kes kooli edasiõppimiseks. Kõrgkoolid pakuvad bakalaureuse- ja magistriõppes ka täiesti uusi erialasid, mille õppekavad on sündinud reaalsest vajadusest: tööd on, aga spetsialiste napib.
 • Tallinnas toimub Euroopa suurim teadus- ja haridusvõrkude konverents

  Tallinnas toimub Euroopa suurim teadus- ja haridusvõrkude konverents

  17. Juuni 2019
  16. kuni 20. juunini toimub Kultuurikatlas Euroopa suurim teadus- ja haridusvõrkude konverents TNC19, mis toob Eestisse IT valdkonna asjatundjaid kogu maailmast. Eesti poolt võõrustab konverentsi HITSA EENet.
 • Enamik õppureid ja õpetajaid on kutseharidusega rahul

  Enamik õppureid ja õpetajaid on kutseharidusega rahul

  14. Juuni 2019
  Haridus- ja Teadusministeeriumis valminud analüüsi põhjal on 80 protsenti kutseõppuritest rahul teadmiste ja oskustega, mida kutsekoolid pakuvad. Kõrgeima hinde rahulolule on andnud käsitöö ja lastehoiu õppekavarühmade õppurid, madalaima aga IT-erialade õppurid.
 • Startisid ProgeTiigri saadikud

  Startisid ProgeTiigri saadikud

  14. Juuni 2019
  Et kõigil õpilastel olenemata elukohast oleks võimalus oma kodukandis IT-õpet saada, alustasid 2019. aasta kevadel Eesti maakondades tööd HITSA ProgeTiigri programmi piirkondlikud nõustajad.
 • Tunnusta parimaid teaduse populariseerijaid

  Tunnusta parimaid teaduse populariseerijaid

  13. Juuni 2019
  Eesti Teadusagentuur ootab kandidaate tänavustele teaduse populariseerimise auhindadele, millega tunnustatakse silmapaistvaid teadusest kõnelejaid ning innustatakse teadusest ühiskonnas rohkem rääkima ja kirjutama.
 • Toredad päevad ja õuesõpe Valmieras

  Toredad päevad ja õuesõpe Valmieras

  13. Juuni 2019
  5.-8. juunini toimus Lätis Valmieras eTwinningu rahvusvaheline kontaktseminar “Outdoor learning methods”, mis keskendus õuesõppe meetoditele ja projektõppe lõimimisele erinevatesse ainetundidesse ning oli suunatud põhikooli- ja gümnaasiumiõpetajatele.
 • Kübertalentide võistluse parimad osalevad rahvusvahelisel võistlusel "European Cyber Security Challenge"

  Kübertalentide võistluse parimad osalevad rahvusvahelisel võistlusel "European Cyber Security...

  13. Juuni 2019
  12. juunil toimus Tallinna Tehnikaülikoolis küberturvalisuse konverents ja noorte küberkaitse talentide suurvõistluse lõppvoor Kübernaaskel.
 • Kutsekoolide õpilasfirmad: ettevõtlusõpe kõrvuti erialaõppega

  Kutsekoolide õpilasfirmad: ettevõtlusõpe kõrvuti erialaõppega

  12. Juuni 2019
  OMG, õppimine on jube igav, kas õpin üldse õiget asja? Mida peale kooli lõpetamist pihta hakata? Kuidas laiendada koolist tööturule minnes enda valikuvõimalusi? Need küsimused on ilmselt sageli kutsehariduse õpilastel mõttes.