Tartu Ülikoolis ei toimu tänavu traditsioonilisi rahvarohkeid lõpuaktusi, vaid need peetakse virtuaalruumis. See-eest tehakse lõpetajatele pühenduskingitus: neil on nüüd Tartu kesklinnas oma puu ja pink, samuti ehitakse ülikooli peahoone ja Raekoja platsil asuv skulptuur.
Enne koroonakriisi paljude jaoks veel tulevikumuusikana kõlanud e-lahendustest sai üleöö päästerõngas, mille abil õppetöö Eestis jätkuda sai, kirjutab Heli Aru-Chabilan ERRi uudisteportaalis avaldatud artiklis.
Haridus- ja Teadusministeerium kutsub alustavaid üldhariduskoolide ja kutseõppeasutuste direktoreid kandideerima just nende jaoks loodud arenguprogrammi. Programmis osaleja õpib, kuidas rakendada kogu koolimeeskonna, õpilaste ja vanemate potentsiaali, et kool töötaks kõigi jaoks paremini.
8. juunil startis õpetajate lugusid jutustav reklaamikampaania, mis julgustab ja innustab õpetajaametit valima. Tänavu teevad projektis kaasa seitse Eesti õpetajat – Kätlin Kallas, Juhan Kolk, Ilona Säälik, Eerik Säre, Jaak-Albert Metsoja, Reesi Kuslap ja Leesi Peedumäe.
Microsoft Eesti ja Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA) korraldavad konkursi 2020. aasta Microsofti välisõpingute magistristipendiumi välja andmiseks. Stipendiumisumma on 8000 eurot.
HITSA kodulehel on väljas uus õpetaja digipädevusmudel, mis kirjeldab mistahes ainevaldkonna õpetajale vajalikke baasoskusi. Sealtsamast leiab ka õpilase digipädevusmudeli.
12. juunil kell 11 ootdatakse kõiki Tartu Ülikooli astujaid osalema virtuaalsel sisseastumise infopäeval, kus räägitakse ülikooli vastuvõtust ja jagatakse nõuandeid edukaks kandideerimiseks.
2020. aasta sügiseks saavad Innove eestvedamisel ja Eesti õpetajate kaasabil valmis esimesed digiõpikud lastele, kes õpivad põhikooli lihtsustatud riikliku õppekava alusel lihtsustatud õppes või vajavad muul põhjusel kergemat õppevara.