Teemaveerandid

Tegelikkuses tõestatud: koos on kergem

Äsjasest kevadest pole veel nii palju aega möödas, et mitte keegi enam ei mäletaks. Ikka küsitakse pisukese ärevusega: aga kui SEE kordub? Kui kordub, siis on lastevanematel kodusõpet toetav Facebooki grupp “Kodune distantsõpe” käepärast võtta.

Loe edasi...

 • Tartu Ülikooli Rahvusmõtte auhinna pälvis Hando Runnel

  Tartu Ülikooli Rahvusmõtte auhinna pälvis Hando Runnel

  01. Detsember 2019
  Rahvusülikooli 100. aastapäeva aktusel anti üle Tartu Ülikooli Rahvusmõtte auhind, millega tunnustati luuletajat, kirjastajat, esseisti ja rahvuslikku mõtlejat Hando Runnelit.
 • Nõuanded, kuidas hoida ära lapse muutumist nutisõltlaseks

  Nõuanded, kuidas hoida ära lapse muutumist nutisõltlaseks

  28. November 2019
  Nutitelefonid on meie igapäevasteks kaaslasteks. Lapsed satuvad aina nooremas eas ekraanide lummusesse. Uuringud näitavad, et meie järeltulijad veedavad nutiseadmetes soovitatust kauem aega. Ekraaniaja piiramise funktsioonid ja avatud suhtlus lapsega võimaldavad teda nutisõltlase saatusest päästa.
 • Sajad uurivad praktikud kogunevad Tartusse haridusteaduslikule konverentsile

  Sajad uurivad praktikud kogunevad Tartusse haridusteaduslikule konverentsile

  28. November 2019
  27.–29. novembrini korraldab EAPRIL (European Association of Practitioner Research for Improved Learning) koos Tartu Ülikooliga konverentsi „Meaningful Learning in Different Settings“.
 • Raport: Eesti õpetaja karjääritee on muutumas

  Raport: Eesti õpetaja karjääritee on muutumas

  28. November 2019
  Valmis on saanud OECD rahvusvahelise õpetamise ja õppimise uuringu TALIS 2018 esimese osa Eesti tulemusi tutvustav raport. Tulemustest selgub, et meie õpetajate karjääriteed on muutumas.
 • Aasta ettevõtlusõppe edendaja on Ettevõtlusküla

  Aasta ettevõtlusõppe edendaja on Ettevõtlusküla

  26. November 2019
  Haridus- ja Teadusministeeriumi ettevõtlusõppe programmi Edu ja Tegu tunnustuskonkursil kuulutati välja laureaadid viies kategoorias, aasta ettevõtlusõppe edendaja tiitli pälvis MTÜ Ettevõtlusküla.
 • Tartu Ülikooli muuseum avab ülikooli ajaloo uue püsinäituse „Minu elu ülikool“

  Tartu Ülikooli muuseum avab ülikooli ajaloo uue püsinäituse „Minu elu ülikool“

  26. November 2019
  29. novembril avab Tartu Ülikooli muuseum ajaloolises Tartu toomkirikus taas Morgensterni saali, kuhu on emakeelse ülikooli 100. aastapäeva puhul üles pandud uus ülikooli ajaloo püsinäitus.
 • ProgeTiigri töötoad toimuvad Robotexil kolmes keeles

  ProgeTiigri töötoad toimuvad Robotexil kolmes keeles

  26. November 2019
  Robotexil saavad programmeerimishuvilised valida, kas HITSA ProgeTiigri töötubades osaleda eesti, vene või inglise keeles. Saku Suurhallis on koos rahvusvaheline seltskond ja ainult eestikeelsed töötoad jätaks paljud huvilised infota.
 •  

  #AIväljakutse on vastu võtnud pea 1200 inimest

  25. November 2019
  Tallinna Tehnikaülikool esitas eestlastele #AIväljakutse, millega kutsub osalema maailma kõige populaarsemal tasuta veebikursusel tehisintellekti teemadel.
 • Ühtset klassi ei saa luua ainult õpetaja

  Ühtset klassi ei saa luua ainult õpetaja

  25. November 2019
  Keila Kooli pedagoog Leelo Tamkivi on algklasse õpetanud 25 aastat. Naise enda sõnul on õpetajate jumal teda hoidnud. Kõikide aastate jooksul on tema kõrval seisnud toetavad lapsevanemad, kes on aidanud luua klassi oma peretunnet. Vanemate kaasamist kooliellu peab kogenud koolmeister väga oluliseks.
 • Nutikas kabeturniir Pärnu Rääma Põhikoolis

  Nutikas kabeturniir Pärnu Rääma Põhikoolis

  22. November 2019
  Pärnu Rääma Põhikoolis toimus 19. novembril nutikas kabeturniir, kus 1. kuni 4. klassi õpilased panid ennast proovile kabemängus, mida mängiti tahvelarvutites.