Uudiste arhiiv

  • Kujundavast hindamisest eKoolis

    Kujundavast hindamisest eKoolis

    11. Aprill 2016
    Õppimist toetav ehk kujundav hindamine on Eesti hariduses juba mõnda aega palju kõneainet tekitanud. Kujundav hindamine aitab luua võimalusi läheneda õppijatele individuaalselt – anda sellist tagasisidet, nagu igal lapsel on vaja, et tema koolitee oleks võimalikult positiivne ja tulemuslik.
    Arhiveeritud.
  • eTwinningu koolitus I kooliastme ja lasteaiaõpetajatele

    eTwinningu koolitus I kooliastme ja lasteaiaõpetajatele

    08. Aprill 2016
    HITSA korraldab 28.-29. aprillil Tartus tasuta eTwinning koolituse I kooliastme ja lasteaiaõpetajatele. Koolitusele on oodatud õpetajad, kes soovivad alustada rahvusvahelist projektitööd programmi eTwinning raames ning kes pole varem eTwinningu koolitustel osalenud.
    Arhiveeritud.
  • Aprill on LAK-õppe kuu

    Aprill on LAK-õppe kuu

    08. Aprill 2016
    „Lõimitud aine- ja keeleõpe on funktsionaalse keeleoskuse arendamine ja toimub igas ainetunnis,“ ütles Tartu Ülikooli emakeeleõpetuse professor Martin Ehala LAK-õppe päeval osalenutele. Aprill on LAK-õppe kuu ja seda tähistatakse Eestis seitsmendat aastat.
    Arhiveeritud.
  • Eesti õpilased võtavad Tartus mõõtu soome keele oskuses

    Eesti õpilased võtavad Tartus mõõtu soome keele oskuses

    08. Aprill 2016
    8. aprillil toimub Tartus ülevabariigiline soome keele olümpiaad. Olümpiaad on saanud nime soome kirjakeele rajaja Mikael Agricola järgi ja Soome Instituudi eestvõttel korraldatakse seda Eestis juba 19. korda. Soomes tähistatakse Agricola päeva ja emakeelepäeva 9. aprillil.
    Arhiveeritud.
  •  

    Konverents heidab pilgu õpipoisiõppele Baltikumis

    08. Aprill 2016
    8. aprillil toimub Nordic Hotell Forumis konverents “Õpipoisiõpe — õng või kala?”, kus arutletakse koos tööandjate ja kutseõppeasutustega õpipoisiõppe olukorra ja arendusvõimaluste üle. Konverentsil jagavad kogemusi välispartnerid ja Eesti tööandjad.
    Arhiveeritud.
  • Õpikut ei saa tulevikus avaldada ilma õpetajate ühenduse hinnanguta

    Õpikut ei saa tulevikus avaldada ilma õpetajate ühenduse hinnanguta

    08. Aprill 2016
    Haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi allkirjastas määruse muudatused, millega saavad õpetajad õppekirjanduse loomises järjepidevalt kaasa rääkida. Nii toetatakse õppekirjanduse kvaliteedi tõusu ja teadlikumat tellimist.
    Arhiveeritud.
  • Männimets ja nutisein tulevad õpetamisel appi

    Männimets ja nutisein tulevad õpetamisel appi

    11. Aprill 2016
    Paikuse lasteaias Mesimumm on loodud mitmekülgsed võimalused igapäevaste tegevuste rikastamiseks - mängutuba, kunstituba, muusikasaal ja koolitussaal, mis varustatud moodsate vahenditega. Tehnoloogia kasutamisel toetab lasteaia 25 pedagoogi haridustehnoloog Helin Laane.
    Arhiveeritud.
  • Õpetaja professionaalne areng eeldab kogemuste jagamist ja reflekteerimist

    Õpetaja professionaalne areng eeldab kogemuste jagamist ja reflekteerimist

    11. Aprill 2016
    Õpetajatöös on pidev professionaalne enesetäiendus ja õppimine äärmiselt olulised. Kuidas aga teada, mida on vaja digiajastul õppida? Käesolevas artiklis suunan tähelepanu õpetaja professionaalsele arengule, mis tehnoloogiarikkas igapäevas on kahtlemata väljakutsete rohke.
    Arhiveeritud.
  • Õpilugu aitab õpetajal tehnoloogias orienteeruda

    Õpilugu aitab õpetajal tehnoloogias orienteeruda

    11. Aprill 2016
    Aina rohkem räägitakse 21. sajandi oskustest ning tähtsal kohal õppetöös on digioskuste arendamine. Muutunud õpikäsitlus nõuab õpetajatelt uut moodi õpetamist. Üks võimalus seda teha, on rakendada innovaatilisi õpilugusid.
    Arhiveeritud.
  • Interaktiivne Foxcademy platvorm aitab uut moodi õppida

    Interaktiivne Foxcademy platvorm aitab uut moodi õppida

    11. Aprill 2016
    Foxcademy arendab keskkooliõpilastele mõeldud interaktiivset õppeplatvormi, mille eesmärk on lihtne – aidata õpilastel saada targemaks ning pakkuda õpetajatele uusi innovaatilisi tööriistu juhendamiseks.
    Arhiveeritud.
Haridus- ja Noorteamet