Andekate ja tublide Eesti kooliõpilaste huvi tänavuse Tulevikutalendi stipendiumikonkursi vastu on olnud kõrge ning esimese 1,5 nädalaga on 600-eurosele stipendiumile kandideerimise soovi avaldanud juba üle saja noore.
Tallinnas toimunud teadushariduse arenguseminaril arutleti, millised on ettevõtjate ja koolide koostöövõimalused teadushariduse mitmekesistamiseks koolis. Kogemusi jagasid Taani ja Hollandi teadushariduse edendajad.
Temaatiliste võrgustike seminaride sarja “Võrgustik võrgutab” järgmine kogunemine kannab alapealkirja „Pilvelambad“. Juttu tuleb pilveteenustest haridusasutustele.
Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuur (EU-OSHA) esitleb projekti, kus algklassiõpilastele vanuses 7–11 eluaastat tutvustatakse tööohutuse ja töötervishoiu põhitõdesid. Kasutada saab veebipõhiseid materjale.
Paide ühisgümnaasiumi õpetajad Eve Krais, Tiina Kivimäe ja Heli Prii kirjutavad 13. septembril Paides toimunud kolmandast väikeste kodu-uurijate päevast, kus osales 95 neljanda kuni seitsmenda klassi õpilast 25-st Eestimaa koolist.
Abituriendid saavad kevadel vene keele riigieksamina sooritada ka Venemaa Föderatsioonis koostatavaid vene keele kui võõrkeele teste, teatab haridus- ja teadusministeerium.
"Oeh, karm värk! Oi, vägev!" Nii väljendas oma elamust pärnumaalane Jüri Arumetsa, kui oli edukalt juhtinud kuuekohalist lennukit Piper Seneca V ja selle lennurajal maandanud.
Vahel jääb mulje, et haridussüsteem on üks suur lahkumine – ühest koolist ja paigast teise, ikka edasi ja edasi, selleks et õppida üha suurejoonelisemalt kuskil mujal.
Tänavu oli eesti keele riigieksami tulemus keskmiselt 62,4 punkti, inglise keele eksami oma aga 72 punkti, võõrkeeles on rohkem punkte saadud ka kolmel varasemal aastal.