Startup Estonia koos Haridus- ja Noorteametiga otsivad uuenduslikke jätkusuutlikke ideid, mis edendavad haridusmaastikku. Ideede elluviimiseks toimub novembrikuus arendusnädalavahetus ehk häkaton Education Upgrade Hack 2020.
Rahvusvaheline teadlasrühm, kes uuris projekti „Youth Skills“ käigus Euroopa noorte digipädevusi, tõi esile, et riigiti on digivahendite kättesaadavus kohati ebavõrdne ja digitaalsete oskuste tase ebaühtlane.
Tartu Ülikooli haridusteaduste instituut ja Leedu idufirma BitDegree alustasid koostööprojekti, mis peaks märkimisväärselt suurendama e-õppe tulemuslikkust. Selleks uurivad ja arendavad nad avatud õppijamudelit.
KüberPähklit korraldab Tallinna Tehnikaülikool kolmandat aastat ja selles osaleb enamasti 8500 õpilast. Uuring mõõdab Eesti laste käitumist ja oskuseid internetis.
OECD avalikustas PISA 2018 uuringu tulemuste analüüsi, kus käsitletakse uuringus osalevaid riike haridusele võrdse ligipääsu tagamise vaatenurgast. Eesti, kes PISA tulemuste kohaselt kuulub parima haridusega riikide hulka, paistab silma ka võrdsete tingimuste loomisega.
Eesti Ornitoloogiaühing ning Haridus- ja Noorteamet kutsuvad igas vanuses huvilisi joonistama selle aasta lindu tuttpütti ja teisi Eestis elavaid pütte. Digikultuuriaasta puhul on seekord oodatud digijoonistused.
Riigi Infosüsteemi Ameti küberintsidentide käsitlemise osakonna CERT-EE juht Tõnu Tammer soovitab kodus töötajatel ja õppijatel vaadata kriitilise pilguga üle kõikide kasutatavate programmide uuendused ning info kogumise load, et vältida võimalikke kuritegelikke ründeid isiklike andmete suunas.
Kaitseministeerium ja Tartu Ülikooli teaduskool sõlmisid lepingu, et korraldada järgmisel kevadel esmakordselt gümnaasiumi ja kutseõppe õpilastele üleriigiline riigikaitsevõistlus.