Pekingis toimunud 13. rahvusvaheliselt geograafiaolümpiaadilt tõid Hugo Treffneri gümnaasiumi 11. klassi õpilane Eva-Maria Tõnson koju hõbe- ja Paide gümnaasiumi 12. klassi õpilane Kaarel Siimut pronksmedali.
Kuressaare ametikooli ja Kehtna kutseõppekeskuse koostöös valmis rahvusvahelise projekti käigus programmeerimist õpetav mäng V-Game, mis on kõikidele huvilistele ning koolidele tasuta kasutatav.
TÜ arvutiteaduse instituut korraldab sel sügisel taas tasuta programmeerimisteemalisi e-kursuseid nii õpetajatele kui ka koolilastele. Kursused algavad septembris ning registreerumine on juba avatud.
15.-23. oktoobril toimub juba neljas üleeuroopaline programmeerimisnädal Code Week, mille eesmärk on tutvustada programmeerimist lõbusal ja kaasahaaraval viisil. HITSA kutsub kõiki, kel soov ja huvi edendada tehnoloogiaharidust ka Eestis, korraldama nädala raames programmeerimisalaseid üritusi.
Septembris toimub kaheksas Eesti linnas infopäev, kus tutvustatakse uusimaid haridusroboteid ja osalemise võimalusi Euroopa suurimal robotivõistlusel Robotex. Infopäevadel saavad koolid kätte ka 100 Edisoni robotit, mis on osa Eesti Vabariik 100 ettevalmistustest.
Projekt "100 sammu inseneerias" on kingitus Eesti Vabariigile 100. sünnipäevaks https://ev100.ee/et/100-sammu-inseneerias. Toimuvad tasuta töötoad ja laborite külastused.
Tartu Ülikooli loodusmuuseum kutsub õpetajaid, juhendajaid ja teisi huvilisi 29. augustil loodusvaatlusi kui õppetöö üht meetodit tutvustavale seminarile.
9. septembril toimub Neitsitornis Tallinna Linnamuuseumi infopäev õpetajatele ja haridustöötajatele. Kohal on kõik Linnamuuseumi filiaalid, esitletakse muuseumide haridusprogramme.
Täna toimub Telliskivi loomelinnaku Vaba Lava teatrikeskuses Tallinna Keskraamatukogu laste lugemisprogrammi „Suvi raamatuga 2016“ lõpetamine. Lõpetamisel tehakse kokkuvõtted programmist, tänatakse osalejaid ja vaadatakse Kolme Põrsakese teadusetendust.