Märtsis külastas Gustav Adolfi Gümnaasiumi haridustehnoloog Ingrid Maadvere kolme Soome kooli, et tutvuda sealsete koolide töökorralduse, õppekavade ning õpetajatööga. Järgnevalt jagab Ingrid Maadvere oma kogemusi ka Koolielu lugejatega.
Tartu ülikooli ingliskeelsetele õppekavadele esitati ca 70% rohkem avaldusi kui mullu. Eesti üliõpilaskandidaatide huvi võõrkeelsete õppekavade vastu tõusis enam kui kolm korda. Populaarseimad olid IT-erialad.
Kiili gümnaasiumi 11. klassi õpilane Ragnar Rohumäe tegi uurimustöö protsentõppe kohta, küsitledes Kiili gümnaasiumi 100 õpilast, vahendab teadusportaal Novaator.
20. aprillil anti avalöök „Tagasi kooli“ ja Rajaleidja ühisele üleriigilisele külalisõpetamise aktsioonile „Rajaleidjad tagasi kooli“. Jõud ühendati selleks, et tõsta õpilaste teadlikkust karjääri- ja õppenõustamisteenustest.
Tallinna Pelgulinna Gümnaasiumi 3. klassi õpilaste nutikoolipäev oli meeleolukas ja tore töötuba HITSA hariduskonverentsi eelkonverentsil „Kuidas me tegelt õpime“. Lapsed tutvustasid õpetajatele oma lemmikmänge ja -äppe.
Homme, 21. aprillil algusega kell 16:00 toimub tasuta HITSA veebiseminar "Et koolis oleks põnev…“, kus Väätsa kooli õpilased räägivad oma konkursitöödest.
Avatud Lähtekoodiga ja Vaba Tarkvara Liit koos vabatahtlikega ja Teeme Ära! talgupäeva meeskonnaga kutsub kõiki huvilisi talgupäeval, 2. mail osalema vabavaratalgutel.
16. aprillil Maamessil mõõtu võtnud noored aednikud selgitasid endi seast parimad, kelleks on Räpina Aianduskooli õpilased Karl-Matteus Nemliher ja Liisi Kont.