Kasulik teada

 •  

  Kas tõesti häbeneme riigikeelt?

  11. Märts 2019
  Neljapäeval, 14. märtsil toimub Rahvusraamatukogu humanitaarsaalis (7. korrusel) traditsiooniks kujunenud emakeelepäeva konverents.
 • Ettevõtete ja koolide koostöö heade praktikate kogumik annab inspiratsiooni õpetamiseks

  Ettevõtete ja koolide koostöö heade praktikate kogumik annab inspiratsiooni õpetamiseks

  11. Märts 2019
  Valminud on ettevõtete ja koolide koostöö heade praktikate kogumik, kus on näiteid koolide ja ettevõtete koostöövormidest kõikidelt haridustasemetelt. Mõeldud on nii üldharidus-, kutse- kui kõrgkoolidele.
 • Kõrghariduse IT Akadeemia edulugu stardib ka kutsehariduses

  Kõrghariduse IT Akadeemia edulugu stardib ka kutsehariduses

  11. Märts 2019
  Tänavu sügisest käivitub Haridus- ja Teadusministeeriumi, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse, kutseõppeasutuste, kõrgkoolide ja IT-ettevõtete koostöös IT Akadeemia pilootprojekt kutsehariduses. Noorted saavad tipptasemel õpet tarkvaraarendaja ja IT-süsteemide spetsialisti erialal.
 • Koolidesse tehno-restart!

  Koolidesse tehno-restart!

  07. Märts 2019
  Heli Aru-Chabilan vastas Äripäeva küsimusele, miks tehnoloogiauuendused Eesti koolidesse kiiremini ei jõua. "Ma arvan, et Eesti õpetaja tehnoloogia kasutusoskuse teel on kõige suurem takistus mõtteviis. Liiga palju kardetakse eksida," sõnas Aru-Chabilan.
 • Negavatile laekus rekordarv ideid

  Negavatile laekus rekordarv ideid

  07. Märts 2019
  Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) korraldatavale ressursisäästu ideede konkursile Negavatt laekus kuuendal hooajal rekordiliselt 77 maailmamuutvat ideed. Varasem rekord kuulus Negavati kolmandale ja viiendale hooajale, mil konkursile saabus 55 ideed.
 • Üleilma eesti keele õpetajad kohtuvad Helsingis

  Üleilma eesti keele õpetajad kohtuvad Helsingis

  07. Märts 2019
  Neljapäevast, 6. märtsist kuni pühapäevani toimub Helsingis üleilmne eesti keele õpetajate kohtumine. Kokku tuleb ligikaudu sada õpetajat üheksast välisriigist, et kogemusi vahetades ja teadmisi täiendades tähistada lähenevat emakeelepäeva.
 • Tartu Ülikool kingib rahvusülikooli 100. sünniaastal Eestile 100 loengut

  Tartu Ülikool kingib rahvusülikooli 100. sünniaastal Eestile 100 loengut

  06. Märts 2019
  Rahvusülikooli 100. sünnipäeva puhul peavad Tartu Ülikooli teadlased, õppejõud ja kraadiõppurid 2019. aasta jooksul Eesti koolides sada loengut. Loengusarja eesmärk on pakkuda õpilastele võimalust saada osa Tartu Ülikooli teadus- ja õppetööst.
 •  

  Haridus- ja Teadusministeerium muudab partnerite toetamise põhimõtteid

  04. Märts 2019
  Alanud aastast läheb Haridus- ja Teadusministeerium üle uuele strateegiliste partnerite rahastamissüsteemile – igas valdkonnas valitakse kolmeks aastaks välja partnerid, kellele eraldatakse tegevustoetust ja kellega lepitakse kokku toetuse andmise tingimustes ning eesmärkides.
 •  

  Tartu Ülikooli saab kandideerida juba märtsis

  04. Märts 2019
  1.–12. märtsini on võimalik registreerida end Tartu Ülikooli akadeemilisele testile.
 • Akadeemiakese talvenumber parimate uurimistöödega on avaldatud

  Akadeemiakese talvenumber parimate uurimistöödega on avaldatud

  02. Märts 2019
  Akadeemiake avaldas üheksa kõrgetasemelist uurimistööd. Väljaandes on mitmesugust huvitavat lugemist, mis võiks vastastikku nii teadmiste kogujaid kui ka saajaid rõõmustada ning innustada.