27. aprillist 2. maini peetakse Tartu Ülikoolis Balti informaatikaolümpiaad, mis on selle valdkonna kaalukaim ainevõistlus Läänemere piirkonnas. Võistlusel lahendab kümne riigi ligikaudu 70 gümnasisti kahe päeva jooksul kõrgetasemelisi programmeerimisülesandeid.
Kuni 18. aprillini said kõik soovijad esitada õpetajaid ja haridustöötajaid Aasta Õpetaja 2019 konkursile. Kolmeteistkümnes kategoorias esitati kokku 1389 kandidaati.
Tallinna Tehnikaüikooli matemaatikaolümpiaadil esikahekümnesse jõudnud 11. ja 12. klassi õpilased saavad tehnikaülikooli sisse konkursiväliselt (v.a arhitektuuriõpe).
Haridus- ja Teadusministeerium ning Eesti Teadusagentuur kuulutasid välja 2019. aasta õpilaste teadustööde riikliku konkursi võitjad. Gümnaasiumiastmes pälvisid esikoha Elisa Monticelli (Tallinna Prantsuse Lütseum) ja Richard Luhtaru (Hugo Treffneri Gümnaasium).
Veel viimaseid päevi ehk neljapäevani, 18. aprillini on võimalik esitada Aasta Õpetaja konkursile tunnustamiseks haridustöötajaid ja hariduse toetajaid. Kandidaate saab esitada Haridus- ja Teadusministeeriumi kodulehel www.hm.ee/gala.
Eesti Teadusagentuur korraldab 16.–17. aprillil Tartus Eesti Rahva Muuseumis õpilaste viienda teadusfestivali, kus tunnustatakse õpilaste teadustööde riikliku konkursi parimaid ning mida raamib põnev teaduse ja tehnoloogiaga seotud festivaliprogramm.
Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse IT Akadeemia programm rahastab 330 000 euroga viie Eesti kõrgkooli kaheksat projekti, mis aitavad uuendada info- ja kommunikatsiooniteooria (IKT) õppekavasid või tugevdavad erialaspetsiifilist IKT-õpet.