Kolmapäeval, 13. juunil toimub TÜ arvutiteaduse instituudis pidulik seminar, millega tähistatakse informaatika ja tehisintellekti aluste ühe looja Alan Turingi 100. sünniaastapäeva.
27.augustil toimub Jäneda mõisas klassiõpetajate koolituskonverents, kus esinejateks on nii tegevõpetajad, ülikoolide uurijad kui ka muudes valdkondades lastega tegelejad. Registreerimistähtaeg on pikendatud 31. juulini 2012.
Tartu Keskkonnahariduse Keskus on kahel aastal läbi viinud projekti „Koolimeeskondade koolitus õuesõppest ja ainete lõimumisest“. Tänavused koolitused on kohe algamas, on ju suvi õuesõppeks kõige parem aastaaeg. Huvilised jõuavad veel end kirja panna.
Tartu Ülikooli eetikakeskus tutvustas Tallinna esinduses hiljuti õpetajatele, ajakirjanikele ja teistele huvilistele „Väärtuste mängu“, mille eesmärk on teadvustada paremini õpetaja rolli ja vastutust väärtuskasvatuse aspektist lähtudes, toetada dialoogi erinevate käitumisolukordade ning võimalike väärtuskonfliktide üle.
Veebipõhine haridus on viimastel aastatel lennanud meteoriidina, kannustatuna interneti ja tarkvara eelistest ning avalikkuse tajust koostöö olulisusest õppimises. Alljärgnevalt tutvustatakse kümmet veebipõhise hariduse trendi, mis hetkel seda maastikku vormivad.
Selle aasta Metsaülikool toimub 8. - 12. augustil Käärikul ning teemaks on „Haridus. Haritus“. Arutluse alla on võetud Eesti haridusstrateegiad, väärtuspõhine haridus, kodu ja kooli roll lapse kognitiivses arengus, loovus, infotehnoloogia ja palju muud.
Veliki Novgorodist pärit tohumeistri Vladimir Yarishi tohutöökoolitus algajatele ja edasijõudnutele: kasetohust tarbeesemete valmistamine 15.-20. juuni 2012 Loodi mõisas, Viljandimaal
Eesti 7–26-aastatse noorte noorsootöös osalemise aktiivsus on 2011. a noorte küsitlusandmete kohaselt väga suur. Täiskasvanuks saamise järel langeb osalusaktiivsus märgatavalt, tõdes noorteseire aastakonverentsil Tallinnas Poliitikauuringute keskuse Praxis hariduspoliitika programmi direktor Laura Kirss.
14.-16. septembril toimub Tartus kolmas Põhjamaade GeoGebra konverents, kuhu on osalema oodatud kõik õpetajad ja õppejõud, kes kasutavad või tahavad tulevikus kasutada oma õppetöös dünaamilise geomeetria programmi GeoGebra.
Täna esitletava noorteseire aastaraamatu andmetel domineerivad noorte huvitegevustes sport, muusika- ja kunstiringid, tunduvalt vähem on aga huvi tehnika-, elektroonika- ning loodusringide vastu.