7.-25. juulini toimub Euroopa suurimas tehnoloogiapargis Sophia-Antipolises Lõuna-Prantsusmaal Euroopa Innovatsiooniakadeemia, millest oodatakse osa võtma 400 tudengit 50 riigist.
Tallinna ülikool ootab põhikooli loodus- ja täppisteaduslike ainete õpetajaks õppima uudse magistriprogrammiga RÕÕM ehk reaalteaduste õpetajakoolituse õppekava mudel. Esimene vastuvõtt uuenenud erialale toimub sel suvel.
Tallinna ülikooli üheksas rahvusvaheline suvekool Tallinn Summer School on sellel aastal suurem kui kunagi varem. Oodata on umbes 350 osalejat enam kui 50 riigist.
Ülesandepõhine õpe keeleõppes valmistab õpilast ette suhtelmiseks, mitte eksamiks. See on aktiivne õppevorm, kus rõhk on protsessil ning keelereeglid saab selgeks ülesande lahendamise käigus.
Koolid seisavad digipöörde lävel ja järjest enam on õpetajal vaja oskusi olla loov ja innovaatiline tehnoloogia kasutaja. Selliseid oskusi annab õpetajale Tallinna ülikooli haridustehnoloogia magistriõpe.
Kuni 20. juunini saab registreeruda 25. augustil toimuvale haridus- ja teadusministeeriumi ning Tartu ülikooli Narva kolledži korraldatavale traditsioonilisele pedagoogilisele konverentsile teemal „PISA uuringud: Eesti hariduspeegel“.
11.-12. juunil Pärnumaal Jõulumäel toimuval Eesti Alushariduse Juhtide suveseminaril tutvustab haridus- ja teadusministeeriumi alushariduse peaekspert Tiina Peterson kavandatavaid koolieelse lasteasutuse seaduse muudatusi.
Uurimused kinnitavad ja õpetajad teavad, et loovuse arendamine on õppimisvõime eeldus nii koolis kui ka vanemas eas, ometi ei pöörata loovuse arendamisele lasteaias erilist tähelepanu, kirjutab Külvi Teder Õpetajate Lehes.