Tiigrihüppe Sihtasutus ja Juku Mängumaa korraldavad Tallinna ja Harjumaa lasteaedade viimastele rühmadele (6-7-aastastele lastele) ja 1.-2. klassi õpilastele õppekäikude sarja „Targalt internetis“.
Täna algab Tallinnas Meriton Grand Conference & Spa Hotellis kolmepäevane Euroopa 30 riigi Turvalise Interneti Keskust ühendava Insafe võrgustiku kohtumine.
Andmekaitse inspektsioon saatis avalikuks kommenteerimiseks kaamerate kasutamise juhendi projekti, milles muuhulgas hoiatatakse ka eraisikuid isiklikuks otstarbeks tehtud videote avalikult internetti panemise eest.
Internet rahuldab uudishimu, arendab loovust ning erinevaid oskusi näiliselt turvalises keskkonnas. Siiski kätkeb ta endas ka teatud lõkse. Veebipõhise meedia kasutusvõimaluste tutvustamisel on võtmeroll haridusel.
Vikerraadio “Meediatunni” saates on esmaspäeval jutuks, kuidas lapsed ja noored meediat kasutavad. Kuidas tagada lastele ohutut veebi? Kuidas lapsi ja noori meediaga sina peale saada?
Tänasel Tiigrihüppe Sihtasutuse aastakonverentsil andis Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves üle Tiigri Tegija 2012 auhinnad parimale õpetajale ja koolile.
Soomes läbiviidud laste meediabaromeetri värsketest tulemustest selgub, et Soome lapsevanemad seavad interneti kasutamises tüdrukutele rohkem reegleid kui poistele.
Tartu Ülikooli meediauuringute teadur Andra Siibak on noorte internetikasutuse teemaga tegelenud ligi 10 aastat. Teda huvitab, kuidas käituvad noored sotsiaalmeedias.
Millist lugu Sina jagad? Kuidas on internet aidanud Sul saavutada midagi enneolematut? Käesoleva aasta konkurss on suunatud lastele ja noortele jagamaks lugusid oma veebipõhistest saavutustest.