Kuidas siis ikkagi rakendusi ohutult valida ja milliseid lihtsaid reegleid sealjuures järgida, sellest kirjutab Pelgulinna Gümnaasiumi IT-arendusjuht Birgy Lorenz.
Autor: Birgy Lorenz, Pelgulinna Gümnaasiumi IT-arendusjuht.
Tänapäeva maailmas keerleb mobiilsete seadmete kasulikkus vajalike äppide valimise ümber. Kui Apple’i ja Windows Phone’i maailmas saame olla kindlamad, et pahad programmid meid kimbutama ei tule (kuna tootja kontrollib programmikoodi ise üle, enne kui allalaadimise poodi üles lubab), siis Androidi maailmas sellist lisakontrolli täna rakendatud ei ole. Plussiks on aga see, et igaüks saab toota programme, kuid neid saavad teha ka ebaausad inimesed või tootjad.
ESIMENE REEGEL: enne allalaadimist mõtle, kas sul on seda programmi kindlasti vaja. Niisama suvaliste äppide testimine võib teie seadet ja selles olevaid andmeid kahjustada, liiga suur äppide hulk võib teie seadme lihtsalt aeglaseks muuta.
TEINE REEGEL: ole teadlik, millele rakendus ligipääsu nõuab. Näiteks pole vaja igal äpil teada, kus te viibite, kasutada teie telefoni kaamerat või mikrofoni.
KOLMAS REEGEL: ole teadlik, mis su seadmes olema peab – kui seal on peal asju, mis on sinna tekkinud „iseenesest“, siis on oht, et teie seadmes on midagi valesti (nt mõni programm tõmbab teile uusi äppe ise juurde jne).
Lihtsad nipid, kuidas ohtu vältida
Kui oled leidnud endale sobiva rakenduse, siis tuvasta:
Samal teemal: