Priit Pärna V animafilmifestival kutsub õpilasi animatsioonitöötubadesse


Avaldaja:Madli Leikop07. September 2016

Priit Pärna V animafilmifestival (PPAFF) korraldab ka tänavu koolilastele ja noortele animatsioonitöötube, kus osalejad saavad arendada oma loovust ja jutustada lugusid animatsioonikeeles.

Animatsioonitöötoad toimuvad 11.–13. oktoobril kl 12–17 Tapa Gümnaasiumis (Pargi 12, Tapa), kus tehakse sel korral tutvust joonisfilmi, lamenuku- ja ekperimentaaltehnikatega.

Töötubadesse registreerumine on avatud 7.  oktoobrini siin: http://goo.gl/H2dX2Z. Töötube viib läbi PPAFFi koostööpartner MTÜ Nukufilmi Lastestuudio ja Portugali Monstra animatsioonifilmifestivali rajaja, juht ning õpetaja Fernandno Galrito. Töötubades osalemine on tasuta.

Töötubadest saavad osa võtta Tapa valla, MTÜ Arenduskoda Leader piirkonna, naabervaldade, Lääne-Virumaa, aga ka kõikide teiste Eesti piirkondade lapsed ja noored vanuses 5–19 eluaastat, oodatud on ka filmihuviliste vanemad. 

Kõik töötubades valminud filmid osalevad ka konkursil. Välja antakse Grand Prix ning palju eriauhindu. Konkursitulemused tehakse teatavaks festivali galal laupäeval, 29. oktoobril.

Aastatel 2012–2015 on animatsioonitöötubades osalenud kokku üle 300 noore ja täiskasvanu, kelle fantaasialendu võib näha ligi 130 erinevas animatsioonis kogupikkusega 75 minutit. Vaata lisaks PPAFFi YouTube’i kanalist: https://www.youtube.com/channel/UC5-ZlCYcmXDCEet569rbCWw. 

Läänemaa ja saarte inimestel on võimalus osa võtta ka 15.–16. oktoobril toimuvatest Kuressaare animapäevade töötubadest Kuressaare Ametikoolis, kus lööb kaasa ka Fernando Galrito. Töötubades osalenud laste animafilmid osalevad tänavu esmakordselt ka PPAFFi laste animakonkursil.

Priit Pärna animafilmifestival sai alguse 2012. aastal Tapal ning kutsuti ellu rahvusvaheliselt tunnustatud Eesti animafilmirežissööri Priit Pärna auks. Tänavu toimub PPAFF viiendat korda ning kestab 10. oktoobrist 30. oktoobrini. PPAFF kannab ka sel hooajal EFFE kvaliteedimärki.

PPAFFi toetavad MTÜ Tapa Linna Arengu Selts, Tapa vallavalitsus, SA Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital, Lääne-Virumaa Omavalitsuste Liit, Viimsi vallavalitsus, PRIA Leader-programm jt

Allikas: festivali korraldajate pressiteade. Foto: Koolielu arhiiv. 

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet