Alanud on registreerumine Euroopa suurimale robotivõistlusele Robotex


Avaldaja:Madli Leikop27. September 2016

Detsembri algul Tallinna Tehnikaülikooli spordihoones toimuv Euroopa suurim robotivõistlus Robotex kutsub kõiki robotivõistlejaid erinevatele võistlustele registreeruma ja proovima jõudu enda loodud robotite osavuses.

Korraldajad ootavad tänavu võistlema enam kui 2000 erinevas vanuses robootikut Eestist ja mujalt maailmast. Kui aga endal robotit veel ei ole, saab osaleda erinevatel loovkonkurssidel, esitades temaatilise foto, video, luuletuse, meisterduse või joonistuse.

„Tänavuse Robotexi teeb väga eriliseks lasteaiast ja algklassidest võistlejate suur osakaal. Esmakordselt asuvad võistlema 500 alg- ja põhikoolilast Robotexi poolt jagatud 100 Edisoni robotiga,“ rääkis Robotexi projektijuht Mart Laul.

Robotid jagati välja Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks suurima robotivõistluse tiitli saamise projekti raames. Lisaks noortele on erinevaid väljakutseid ka edasijõudnud robootikutele. Kohalikele robotiehitajatele pakuvad konkurentsi võistlejaid enam kui viieteistkümnest välisriigist.

2.-4. detsembrini toimuv Robotex on arvult juba kuueteistkümnes. Ligi 16 000 külastajat oodatakse uudistama üle 30 erineva eksponendiga Tehnoloogianäitust, saama osa 3000 kohast tasuta töötubades ja kuulama rahvusvahelist kosmoseteemalist teaduskonverentsi.

Robotivõistlustele saab ennast registreerida: http://voistlus.robotex.ee/
Lisainfot loovate konkursside ja võistluste kohta leiab: http://www.robotex.ee/osalejale. 

Esmakordsel võistlejal või huvitatud lapsevanemal tasub küsimuste korral kindlasti julgesti ühendust võtta.
Robotexi korraldaja on Tallinna Tehnikaülikool, kaaskorraldajad Tartu Ülikool ja Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus.

Robotexi kuldsponsorid on ICD Industries, Eesti Energia, Oomipood ja VEX Robotics.

Allikas: Robotexi pressiteade. Foto: Koolielu arhiiv. 

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet