Informaatika lahtisel võistlusel näidati kõrget taset


Avaldaja:Madli Leikop28. Oktoober 2016

17.-23. oktoobrini üle Eesti toimunud informaatika lahtisel võistlusel osalejad panid end proovile arvutiprogrammide kirjutamises. 88 võistleja seast olid parimad maksimumtulemused teeninud Martin Širokov Tallinna Tehnikagümnaasiumist ja Toomas Tennisberg Hugo Treffneri Gümnaasiumist.

Targo Tennisbergi sõnul oli tema isiklik lemmikülesanne turvalisuse vallast: "Ülesanne oli ära mõistatada pseudojuhuslike arvude generaatori sisemisi parameetreid, mis võimaldaks ennustada, millised juhuarvud sealt edaspidi välja tulevad.”

Ühtekokku tuli osalejatel lahendada seitse ülesannet. Võistluskomplektis oli puhtalt programmeerimistehnilisi ülesandeid, näiteks andmemigratsiooni ülesanne, mille sarnaseid tuleb sagedasti ette ka päriselus. Kuid oli ka tugevat algoritmiteadmist vajav ülesanne: logistika planeerimine tehaste vahel kaupade saatmiseks. Võistluse korraldaja Targo Tennisberg hindas tänavusi ülesandeid varasemate aastatega võrreldes keerukaiks, kuid ühtlasi tõdes, et osalejate motivatsiooni hoidis kõrgel võimalus kogu võistluse ajal edetabelit jälgida.

Kõigi ülesannete ja tulemustega on võimalik tutvuda siin

Õpilaste puhul arvestatakse lahtise võistluse tulemusi informaatikaolümpiaadi lõppvooru kutsumisel. 

Informaatika lahtise võistluse läbiviimist rahastas Haridus- ja Teadusministeerium ning korraldas Tartu Ülikooli teaduskool. Õla pani võistlusele alla ka Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut, kes andis võistluse jaoks kasutusse oma riistvara ja võrgu. 

Allikas: TÜ pressiteade. Foto: Koolielu arhiiv. 

Samal teemal: