Noored kogunevad Viljandisse karjääri kujundamise kogemusi vahetama


Avaldaja:Madli Leikop27. November 2016

Esmaspäeval, 28. novembril toimub Viljandis Sakala Keskuses põhikoolilõpetajatele mõeldud karjäärikonverents, kus noored jagavad õpilastega oma karjääri kujundamise kogemust ja asjakohaseid nõuandeid.

Näiteks astub teiste seas ülesse ka tuntud lauljanna Elina Born.

Viljandimaa Rajaleidja keskuse korraldatavale karjäärikonverentsile „Üheskoos teineteise kõrval“ on hetkel registreerunud ligi 300 põhikoolilõpetajat. „Konverentsi eesmärgiks on pakkuda noorelt noorele infovahetuse võimalust ning tõsta noorte teadlikkust oma karjääri puudutavates küsimustes,“ kommenteeris Viljandimaa Rajaleidja keskuse juht Reet Nigol. Nigol loodab, et lisaks soovile pakkuda kõnealusele sihtgrupile oma kodumaakonnas rohkem vahvaid ja meelelahutuslikke üritusi, on põhirõhk siiski unikaalsel võimalusel saada vajalikku infot otse teiselt noorelt.

Konverentsi teemad on valitud nii, et neis oleks põhikoolilõpetaja jaoks nii huvipakkuvat kui ka kasulikku. Näiteks saab kuulda kogemusi noortevahetuse ja sündmuste korraldamisest, mõtteid ajaplaneerimise olulisusest ning sotsiaalmeedia ohtudest. Korraldajad on mõelnud ka sellele, et kasulikku infot saab esitada põnevalt - nii toimub päeva jooksul erinevaid kaasakiskuvaid ülesastumisi. Teiste seas esineb Improteater Ruutu 10, kelle etteastesse saavad noored ka ise panustada.

Põhikoolilõpetajatele mõeldud karjäärikonverents „Üheskoos teineteise kõrval“ toimub 28.11.2016 Viljandis Sakala Keskuses (Tallinna tn 5) kell 12.00-16.10. Lisaks konverentsi kavale on kohapeal võimalik tutvuda maakonna gümnaasiumide ja kutseõppasutustega, Viljandimaa Arenduskeskuse ning Viljandimaa Rajaleidja keskusega.

Viljandimaa Rajaleidja keskus pakub karjääri ja õppenõustamisteenuseid kuni 26-aastastele lastele ja noortele ning toetab hariduse tugiteenuste metoodikaga õpetajaid, lapsevanemaid ja haridusametnikke. Rajaleidja keskused asuvad lisaks Viljandile igas Eesti maakonnas ja nende tööd koordineerib sihtasutus Innove.

Allikas ja foto: SA Innove pressiteade.

Samal teemal: