Eesti kutseõppuritele anti üle esimesed digipassid


Avaldaja:Laura Vetik09. Detsember 2016

8. detsembril toimus koolitusprogrammi Samsung Digi Pass finaalüritus, kus Tallinna Ülikool, Euroopa Komisjoni esindus Eestis, Eesti Noorteühenduste Liit ja Samsung Electronics Baltics andsid kutseõppuritele üle esimesed digipassid.

Noored läbisid viiekuulise koolitusprogrammi, mille eesmärk oli arendada kutseõppurite digitaalseid oskusi ja sotsiaalseid pädevusi, mida on tänapäeval vaja igal töökohal.

Noored kogusid iga uue oskuse omandamise eest õpimärke ja koostasid oma isiklikud digiportfooliod, millele viitab äsjaomandatud digipass. Nii on digipassid tulevastele tööandjatele justkui „tõestuseks“ programmi kestel saadud teadmiste ja oskuste kohta ning need aitavad leida teed unistuste töökohani. "Taoline koolitusprogramm on eriti tänuväärne seetõttu, et Euroopa majanduse tulevik sõltub praeguste noorte digitaalsetest oskustest ning nende toetamisest," selgitas Paavo Palk, Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juhi kohatäitja programmi olulisust.

Samsung Electronics Baltics president Philip Choi sõnas, et esmakordselt töötas Samsung Eesti õpilastega vahetult. “On olnud tegus aasta, mille sisse mahtus palju planeerimistööd ja Eesti noorte vajaduste väljaselgitamist, nendega töötamist ja noorte koolitamist. Kõike selleks, et neist saaksid esimesed digipasside omanikud, mis aitavad tulevikus tõestada digitaalsete oskuste olemasolu,“ lisas ta ja sõnas, et vaatamata erinevatele väljakutsetele on tegemist olnud tänuväärse teekonnaga. „Nii meid kui programmi partnereid rõõmustab, et Euroopa Komisjon valis Samsung Digi Passi nelja parima töötajate digioskusi arendava projekti hulka Euroopas.“

Koolitusprogrammis osalesid kutseõppurid Tallinnast, Tartust, Pärnust, Ida-Virumaalt, Valga- ja Raplamaalt, kes arendasid oma ala ekspertide käe all meeskonna digilahendusi, nende hulgas nii sotsiaalseid kui digitaalseid oskusi. Programmis käsitleti erinevaid digivaldkonna teemasid, näiteks digivahendite kasutamist töökohal, digitaalse portfoolio koostamist, prototüüpimist, ettevõtlikkuse ja liftikõne oskuste arendamist. Samuti õpetatati noori looma virtuaalreaalset sisu ja kasutama seda õppetöös või töökohal.

Programmi viidi tänavu läbi esmakordselt, huvilistel on võimalus kandideerida ka järgmisel aastal. Lisainfot Samsung Digi Passi kohta on võimalik saada koduleheküljelt http://samsungdigipass.ee.

Allikas: Samsung Digi Pass

Foto: Samsung Digi Pass

Samal teemal: