"Nutitund igasse kooli!" ootab näiteid kooli-kodu koostööst digivaldkonnas


Avaldaja:Madli Leikop13. Jaanuar 2017

Ka jaanuaris jätkub algatus "Nutitund igasse kooli!". Jaanuarikuu teema on digi-lapsevanemad ehk oodatakse postitusi, kus tuuakse näiteid kooli-kodu koostööst digivaldkonnas.

Teksti autor on algatuse "Nutitund igasse kooli!" eestvedaja Birgy Lorenz.

Ootame teid ikka ja jälle tegema kingitust meile endale ehk osalema EV100 kampaanias, kus väiksed digipiisad moodustavad lõpuks digiookeani, mis aitab koolides digipööret ellu viia.

Jaanuarikuu teema on digi-lapsevanemad ehk ootame postitusi, kus toote näiteid kooli-kodu koostööst digivaldkonnas. Näituseks võtke ette digikoosolekuid ja -töötube, kus lapsevanemad (miks mitte ka vanavanemad) saavad teada koolide ja oma laste digisammudest; tegevused, kus lapsevanemad tulevad ise koolile digimõtteid jagama; võib jagada ka põnevaid digialased uuringud, mis on aidanud teil oma koolis uuendusi ellu viia. Üllatage meid, milliseid ettevõtmisi teie oma koolis laste ja vanematega olete läbi viinud. Lubame, et parimad praktikad võetakse teie eeskujul kasutusse üle Eesti!

Jätkuvalt ootame muidugi ka postitusi muudest põnevatest tegevustest, mis aitavad koolis/lasteaias/kutse- ja huvikoolis digielu edendada.

Jaanuarikuu auhinnad:
*Telia Eesti auhind on võimas HERO4 kaamera. GoPro HERO Session ekstreemspordikaamera on 50% väiksem ja 40% kergem kui teised HERO4 kaamerad. Kaameral on lihtne ühe nupuga juhtimine, ilma korpuseta veekindel disain ning kaunis väljanägemine, mis teevad temast ideaalse kiivrikaamera. Seadmega on võimalik jäädvustada kõrge resolutsiooniga videoid, mis on teravad ja tõetruud. HERO Session on vastupidav ja veekindel kuni 10 m sügavusel, mistõttu puudub vajadus eraldi korpuse järele. Aku on kaamerasse sisse ehitatud ja pakub täielikult laetud olekus kuni kaks tundi video jäädvustamist.
*Microsoft Eesti paneb välja hunniku erinevat nänni, usun, et seda jätkub kohe mitmele koolile. Igal juhul on asju kahe suure kotitäie jagu.
*Tebo Õpiveebi eriauhind: Tebo Õpiveebi tegijad otsustasid, et kõik postitused, mida tehakse kasutades Õpiveebi ja on vastavalt hashtagiga #õpiveeb märgendatud, osalevad eriloosis, mille auhinnaks on ühele postituse teinud õpetajale 12-kuuline võimalus kasutada Õpiveebi Premium paketti tasuta. Seega kui varem pole välja uurinud, mis on Õpiveeb, siis nüüd on selleks põhjus olemas!

Et osaleda loosimises, postita https://www.facebook.com/groups/nutitund/ FB gruppi ülesvõte (video, foto(d), lingid infole) ja kireldus tegevuse eesmärgist ja õppetegevuse käigust. Jagage kindlasti “Nutitund igasse kooli!” kohta infot ka koolide ja lasteaedadega, kes veel meie kogukonnaga liitunud ei ole. Ja olgem lahked jagama teistele postitajatele kiitust märkides nende postitused “meeldivaks” või neid tunnustavalt kommenteerides.

JUHIS: https://www.facebook.com/notes/nutitund-igasse-kooli/projektis-osalemise-juhend/1143396349049559

Foto: Nutitunni FB-leht.

Samal teemal: