Ida-Virumaale tekib Leiutajate päeva raames robotite maa


Avaldaja:Laura Vetik08. Märts 2017

11. märtsil kell 10.00 kuni 14.00 toimub TTÜ Virumaa Kolledžis Leiutajate päev, kus lapsi ootab palju põnevaid tegevusi ning uue telesaate TECHnolik peategelastega tuttavaks saamine.

Ürituse külalisi ootavad huvitavad töötoad, suurte leiutajatega arutelud, robotite maa ning uue telesaade TECHnolik peategelastega tuttavaks saamine.

Lapsed vanuses 6-13 aastat saavad uurida uusi tehnoloogiaid Ahhaa keskuse ja TTÜ Virumaa kolledži parimate leiutajatega ning arutada maailma asju TTÜ professoritega. Vanemate õpilaste jaoks, vanuses 14-19, toimub interaktiivne programm “Leiutaja-Ettevõtja”, mille viivad läbi TTÜ Innovatsioonikeskuse Mektory äriideede konkurss “Bright Minds” ning Tartu Ülikooli Narva Kolledži programm E-Lab.
 
Leiutajate päeva osalejad näevad uue venekeelse telesaade TECHnolik esilinastust. TECHnolik telesaade räägib lastele uuematest tehnoloogiatest ning nende rakendustest maailmas ja Eestis. 
 
“Oluline on, et noored televaatajad ning meie ürituste osalejad saaksid aru, et uued tehnoloogiad ei ole muinasjutt või ulmefilm, vaid see on tänapäev, kus me elavad!” ütles Jana Pavlenkova, TECHnolik telesaade peaprodutsent. 
 
Projekt sai teoks tänu Briti Nõukogu ning Põhjamaade ministrite Nõukogu esinduse Eestis finantseeringule ning projekti partneritele: telekanal ETV+, Ahhaa keskus, TTÜ Virumaa kolledž, TTÜ Innovatsioonikeskus Mektory, TÜ Narva kolledž, Hariduse Infotehnoloogia SA, AS Farmi Piimatööstus ja WTC Tallinn. Telesaates osalesid Eesti Energia, Skelethon Technologies, Ericsson Eesti ja HackMotion, lisaks Ida-Viru koolid - Narva Keeltelütseum, Narva Kreenholmi Gümnaasium ja Ahtme Gümnaasium.
 
“Briti Nõukogu toetab oma noorte jõustamise ja kogukondade liitmise tegevuskava raames 21. sajandi oskuste arendamist, et lastel ja noortel oleksid vajalikud oskused, et elus edukalt toime tulla,” selgitas Briti Nõukogu Eesti esinduse juhataja Ursula Roosmaa.
 
Leiutajate päev toimub 11. märtsil kell 10.00–14.00 TTÜ Virumaa Kolledžis (Järveküla tee 75, Kohtla-Järve). Osalemine on ainult eelregistreerimisel. Tutvu projektiga ning registreeru Leiutajate päevale aadressil http://www.inidaviru.ee.

Allikas: Technolik

Foto: Flickr

Samal teemal: