TTÜ avatud uste päeval on fookuses rakenduskõrgharidus


Avaldaja:Madli Leikop20. Märts 2017

Tehnikaülikool ootab tulevasi tudengeid 21. märtsil avatud uste päevale: fookuses on bakalaureuse-, rakenduskõrgharidus- ning integreeritud õpe.

Tehnikaülikool ootab tulevasi tudengeid 21. märtsil kell 10.00. 

TTÜ õppeprorektor Jakob Kübarsepp soovitab igal juhul tulla avatud uste päevale: „Avatud uste päeva külastamine on abiks meelepärase eriala valikul ning võimaldab  kohapeal tutvuda TTÜ õpikeskkonna ning ülikoolieluga. Eesti ainsa tehnoloogiaülikooli on lõpetanud arvukalt Eestis ja ka rahvusvaheliselt silma paistnud vilistlasi. Ootame ülikooli võimekaid ja ambitsioonikaid õppureid, kellele pakume põhjalikult uuendatud õppekavu  ja kaasaegseid õpitingimusi.“

Avatud uste päeva erialamessil saab infot õppekavade, teaduskondade- ja sisseastumistingimuste kohta. Ülikoolis saab õppida inseneri-, IT, majandus- või loodusteaduskonnas ning Eesti Mereakadeemias. Tehnikaülikoolis täiskoormusega eesti keeles õppimine on tasuta, edukatele tudengitele on palju stipendiume nii avalikust kui ka erasektorist. 

Tehnikaülikool on põhjalikult uuendanud oma esimese astme õppekavasid, mida on kokku 35, õppekavu on uuendatud koostöös erialaliitude ning tööandjatega, et anda ülikooli lõpetajatele kaasaegne, rahvusvaheliselt konkurentsivõimeline  haridus ning parim positsioon tööturul. Uued ja laiapõhjalised õppekavad on paindlikud – õpingute alguses pööratakse rohkem tähelepanu üldistele teadmistele ning kitsam spetsialiseerumine toimub hiljem.

Enamikel erialadel on sisseastumiseks vajalik laia matemaatika riigieksami tulemus või Tehnikaülikooli enda matemaatikakatse tulemus. Matemaatikakatset tehakse sellel aastal nii Tallinnas kui Tartus, esimene võimalus selleks on 1. aprillil. Samuti on sel suvel vastuvõtt paljudel erialadel künnisepõhine, st kõik kandideerimiskünnise ületajad saavad TTÜsse õppima. Kindlaksmääratud õppekohtade arvu neil erialadel ei ole.

Avatud uste päeva töötubades, loengutes ning ringkäikudel saab teada, mida Tehnikaülikoolis õppimine praktiliselt tähendab. Töötubades saab näiteks ise programmeerida mobiilimängu ja panna kokku taskulampi, hinnata toidu kvaliteeti, vormida betooni ning arvutada betooni tugevust, proovida erinevate köögiviljade elektrilisi omadusi. Kõigi töötubadega saab tutvuda TTÜ veebis  http://aup.ttu.ee/

Ekskursioonid viivad gümnasiste TTÜ õppehoonetesse, ühiselamutuppa, palju arhitektuuriauhindu võitnud raamatukokku, Mektory majja ning spordihoonesse. 

Tudengielu messil tutvustavad üliõpilased Tehnikaülikooli tudengiorganisatsioone.

LISAINFO

https://www.ttu.ee/AUP

Allikas: TTÜ pressiteade. Foto: Koolielu arhiiv. 

Samal teemal:

 

Harno logo