Martna Põhikoolis oli Progeöö


Avaldaja:Madli Leikop21. Märts 2017

Martna Põhikooli õpilastel oli 16. märtsil mitte põnev koolipäev, vaid põnev kooliöö – Progeöö. Kooli mindi kell viis õhtul ja kõik tunnid olid programmeerimistunnid.

Info ja pildid saatis Koolielule Martna Põhikooli õpetaja Kairi Mustjatse

Tegemist oli ülekoolilise üritusega, mis on seotud Erasmus+ programmi projektiga „Programmeeri oma tulevikku“.  Progeööl õppisid lasped muusikat programmeerima Edisoni programmiga, Tynkeriga valmisid reklaamklipid, mängiti Codemonkey'ga.

IMG_20170316_170453.jpg

Vanemad õpilased püüdsid kolle ja püütoneid, samal ajal kui väiksemad orienteerusid ja otsisid koolimajast aardeid. Käigus olid nii Edisoni haridusrobotid, nutitelefonid, tahvelarvutid, haridusrobotid Bee-Botid ja Blue-Botid, aga ka paber, teip, vahukommid, markerid, spagetid ja muu huvitav, mis programeerimisel-ehitamisel-kujundamisel abiks. 

kunst1-2.JPG

Õpilased said uusi teadmisi ja vanemad klassid ka kogemuse väiksemate koolikaaslaste õpetamises. Eraldi tunnid olid õpetajatele, kes samuti programmeerimist õppisid.
Õhtu lõpetas öödisko ja järgmisel päeval said kõik programmeerimisöö tunnistuste. Selliseid kooliöid võik rohkem olla – on õpilaste kindel arvamus. 

IMG_20170316_170715.jpg

Martna Põhikooli pere tänab Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpetajat Kristi Rahnu, kes jagas oma kogemusi programmeerimise õpetamisel. Aitäh ka HITSAle, kust saadi robootikavahenditele lisa ja parimate esiletõstmiseks meeneid. 

IMG_7045.JPG

arhitektuur.JPG

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet