Kutsume õpetajaid internetiturvalisuse teemalisele veebikursusele!


Avaldaja:Laura Vetik04. Aprill 2017

10. aprillist algab üleeuroopaline veebipõhine massikursus (MOOC) internetiturvalisusest. European Schoolnet Academy korraldatud tasuta kursusele on osalema oodatud ka Eesti õpetajad!

Internetiturvalisus seostub mitmete erinevate teemadega ning mõjutab nii koolipersonali, õpilasi, lapsevanemaid kui ka kooli kogukonda laiemalt. Et õppetöös kasutatakse üha enam nutiseadmeid ja arvuteid, peavad nii õpetajad kui ka õpilased oskama neid ka vastutustundlikult ja turvaliselt kasutada. Uuringud näitavad, et koguni 57% noortest arvab, et nende sõbrad on seotud riskantse käitumisega internetis. Niisiis peaks neid teemasid käsitlema ka koolis.   

Internetiturvalisuse teemaline MOOC on valminud “Targalt internetis” projekti raames ning annab osalejatele parema arusaamise võimalikest ohtudest ja väljakutsetest internetis. Kursusel arutletakse ja analüüsitakse strateegiaid, kuidas noori inimesi toetada ja kuidas aidata neil arendada tarka ja vastutustundlikku käitumist internetis.

Portaal The Better Internet for Kids (BIK) (http://www.betterinternetforkids.eu) pakub laias valikus materjale, mis aitavad õpetajatel internetiturvalisust puudutavaid teemasid klassiruumis käsitleda, ka veebipõhisel kursusel tutvustatakse materjale ja allikaid, mida on erinevatesse Euroopa keeltesse tõlgitud.

Internetiturvalisust käsitlev MOOC algab 10. aprillil ning kestab 6 nädalat. Kursusele on oodatud üldhariduskoolide õpetajad, samuti koolide IT juhid. Töökeel on inglise keel.  

Rohkem infot ning registreerumine: http://www.europeanschoolnetacademy.eu/en/web/online-safety-course.

  mooc.jpg

Allikas: European Schoolnet Academy

Samal teemal: