Eesti üldhariduskoolide direktorid saavad stažeerida Euroopa innovaatilistes koolides


Avaldaja:Laura Vetik13. Aprill 2017

Eesti üldhariduskoolide juhid saavad kandideerida rahvusvahelise stažeerimisprogrammi stipendiumile, et hankida kogemusi Euroopa innovaatilistelt koolidelt.

Programm pakub võimaluse stažeerida kuu aega Euroopa uuenduslikes koolides, et kogeda haridusuuenduste rakendamise mõju ning saada inspiratsiooni oma kooli arendamiseks.

Eelmisel aastal programmis osalenud ja Sloveenias stažeerinud Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi ja Tallinna Merekalda Kooli direktor Raino Liblik soovitab koolijuhtidel võimalusest kinni haarata. „Osalemisel on mitmeid häid külgi. See on hea proovikivi meeskonnale, kas ilma direktorita asjad toimivad või mitte. Direktorile endale on see võimalus lasta lahti harjumuspärasest ja saada uut innustust,“ võttis Liblik kokku oma kogemuse.

Haridus- ja Teadusministeeriumi õpetajaosakonna juhtaja Kristi Mikiver lisas, et esimese aasta kokkuvõtteid tehes leidsid projekti juhtnõukogu liikmed, et projekt on kordaläinud ja väärib kindlasti jätkamist. "Stažeerimas käinud koolijuhtide kogemus on väärt jagamist – nii see, mida nähti kui ka see, mis on juba oma koolis programmi tulemusena ette võetud. Julgustan kõiki huvilisi kandideerima," sõnas Mikiver.

Programm viib osalejad haridusuuendusi vedavatesse riikidesse. Koolijuhid saavad MTÜ Eesti Rotary Keskuse stipendiumi toel võtta osa kooli juhtimisest ühes sellises riigis. Kohapeal on programmis osaleja ülesandeks koolijuhi töövarjuks olemine, osalemine kooli planeerimistegevuses, koolis rakendatud uuenduste analüüs, võimalusel õppetöö läbiviimine jm. Stažeerimisperioodil pakuvad professionaalset tuge ülikoolide õppejõududest mentorid. Kodus tagasi olles tuleb osalejal viia ellu arendusprojekt oma koolis ning jagada kogemust avalikkusega.

Kandideerimistähtaeg on 5. mai. Kandideerimistingimustega saab tutvuda Rotary kodulehel.

Stipendiumiprogrammi veab eest MTÜ Eesti Rotary Keskus ning seda korraldatakse koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi, Tallinna Ülikooli, Tartu Ülikooli ja Eesti Koolijuhtide ühendusega.

Allikas: Haridus- ja Teadusministeerium

Foto: Haridus- ja Teadusministeerium

Samal teemal: