Teaduse populariseerimise projektikonkurss viib õpilased polaarjoone taha


Avaldaja:Madli Leikop11. Mai 2017

Tänavusel teaduse populariseerimise projektikonkursil said toetust 28 projekti kogusummas 155 000 eurot. Jagatud toetuse abil täienevad näiteks mitmed populaarteaduslikud muuseumiekspositsioonid, toimub teaduspäevi ja -laagreid, koolitatakse lasteaedade ja algkoolide robootikaringide juhendajaid.

Korraldatakse ka polaarviktoriin, mille tublimad osalejad saavad võimaluse minna koos Eesti teadlastega õpilasekspeditsioonile Skandinaavia polaaraladele.

Uute interaktiivsete eksponaatide ja haridusprogrammidega täienevad näiteks Eesti Meremuuseumi, Tartu Ülikooli muuseumi tähetorni, Eesti Tervishoiumuuseumi ning Energia Avastuskeskuse näitused. Teadusekspositsioonide loomiseks toimub hackathon „Garage48 elamused ja ekspositsioonid“ SPARK MakerLab-i eestvedamisel. Mai lõpus korraldatakse paljude osapoolte koostöös Tartus esimene Euroopa füüsika olümpiaad, kuhu on juba eelregistreerinud võistkonnad 20 riigist.

Õpilaskonverentsi korraldamiseks sai toetust  Tartu Ülikooli muuseum, mis kutsub üle Eesti 1.-3. klasside õpilasi osalema Hullu Teadlase teaduskonverentsil „H2O, võta kaevust ja joo“.

Veebirakendused ajaloo tundma õppimiseks

Mitme reaal- ja loodusteadustega seotud projekti kõrval sai toetust ka filosoofiatunde mitmekesistav programm, mida veab eest MTÜ Filosoofiasõprade Selts ja ajalootudengite uurimistöid veebipõhise kaardirakendusega siduv projekt Tartu Ülikoolist. Eesti Kunstiakadeemia eestvedamisel on loomisel Christian Ackermanni loomingu uurimist ja tutvustamist hõlbustav teadusveeb.

Teaduse populariseerimise projektikonkursile laekus tänavu 148 taotlust (kogusummas 1 190 270 eurot). Konkursi  eesmärk on toetada ideid ja tegevusi, mis aitavad teadust laiemale avalikkusele tutvustada ning äratavad laste ja noorte huvi teaduse ja tehnoloogia vastu. Konkurssi rahastab Haridus- ja Teadusministeerium ning korraldab Eesti Teadusagentuur.

Konkursil edukate projektide loeteluga  saab tutvuda Eesti Teadusagentuuri kodulehel.

Allikas: ETAGi info. Foto: Koolielu arhiiv. 

Samal teemal: