Tasuta veebikursus tutvustab koostööl põhinevat õpet


Avaldaja:Laura Vetik02. August 2017

Sel sügisel, 25. septembril alustab veebipõhine avatud kursus koostöös õppimise ja õpetamise kohta – mida see endast kujutab ja kuidas seda oma klassiruumis rakendada. Tasuta masskursusele (MOOC) on oodatud ka Eesti õpetajad.

CO-LAB (Collaborative Education Lab) projekt keskendub koostöös õpetamisele ja õppimisele klassiruumis. Koostöö tegemine on 21. sajandil oluline oskusi, kuid selle õpetamine koolides on pigem erand, sest puudub selge arusaam, mida tõeline koostöö hariduses tähendab.

Seepärast viis CO-LAB eelmisel aastal läbi tasuta veebikursuse koostööl põhineva õpetamise ja õppimise koht. See ostus aga sedavõrd populaarseks, et tänavu sügisel viiakse sama kursus läbi ka teist korda - seekord pisut täiendatud vormis ning pikema ajaperioodi jooksul. Kursus on suunatud alus- ja üldhariduse õpetajatele, õpetajaks õppijatele, õpetajate koolitajatele, aga ka poliitikakujundajatele ning koolijuhtidele. Kursus toimub inglise keeles.

Kursus on üles ehitatud neljale moodulile, kus uuritakse, mida tähendab koostööl põhinev õpe, kuidas seda klassiruumi tuua, mil moel selle efektiivsust hinnata, samuti kuidas aitab õpetajate omavaheline koostöö kaasa ka õpilaste koostöös õppimisele.

Kursuse käigus antakse nõuandeid ning konkreetseid soovitusi tegevuste kohta, mis toetavad koostöös õppimist ja õpetamist klassiruumis. Kõikidel osalejatel on ligipääs ka erinevatele õppevideotele jm toetavatele materjalidele.

CO-LABi veebikursust korraldab European Schoolnet.

Lisainfo ja kursusele registreerumine siin >>

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet