Koolifilm 2017 ootab taas õpilaste filmiloomingut


Avaldaja:Madli Leikop06. September 2017

MTÜ Kinobuss korraldab taas Koolifilmi konkurssi. Võistlusele saavad kõik 1.-12. klassi koolinoored ja nende õpetajad esitada lühifilme pikkusega 30 sekundit kuni 20 minutit. Tööde esitamise tähtaeg on juba 28. oktoober.

Kui filmiprofessionaalidest koosnev žürii on oma otsuse langetanud, linastuvad parimad filmid BFMi Supernova kinos. Parimatele auhinnad!

Filmid võivad olla valminud alates 1. septembrist 2016 ning peavad osalema Koolifilmi konkursil esmakordselt. Üks autor võib konkursil osaleda piiramatu arvu filmidega. Filmide esitamise tähtaeg on 28. oktoober 2017. Konkursile saabunud filmides hinnatakse loovust, loo jutustamise oskust, kunstilist ambitsiooni ja tehnilist teostust.

Lisaks juba traditsioonilistele võistluskategooriatele on sel aastal Koolifilmil pakkuda ka kaks uut väljakutset. Kategooria “Kooli parim etteantud teemaga film” ootab kõigi Eesti koolide oma filmikonkursside parimaid töid. Kuressaare Gümnaasiumis aastaid Minifilmi konkurssi korraldanud ja nüüd Koolifilmi vabatahtlike eesotsas tegutsev Greete Paaskivi kõneleb omast kogemusest: “Minifilmi korraldamine andis mulle palju kogemust suuremahulise ürituse korraldamisel ning uusi tutvusi, kellest tulevases elus kindlasti palju rõõmu on. Enda proovile panemise kaudu avastasin ka iseend rohkem. Pange end proovile!”

Ning EV100 ja Koolifilmi erikategooria on “Sajanditagune vlog” – kuidas ja mida oleks kajastanud videoblogi 100 aastat tagasi? Sajanditaguse vlogi ülesfilmimine võib olla ka ajalooõpetajatele hea võimalus projekt- ja loovõppe läbiviimiseks. 

Konkursile laekunud töid hindab Eesti filmiprofessionaalidest koosnev žürii. Kõigi Koolifilmi keskkonda laetud filmide vahel toimub sügisel ka võistlus publiku lemmiku tiitlile. Iga kategooria žürii ja publiku lemmikfilmid linastuvad pidulikul Koolifilm 2017 linastusel BFMi kinosaalis, kuhu on oodatud kõik osalejad ja huvilised. 

Sel aastal teeb Koolifilm koostööd Laste ja noorte kultuuriaasta, EV100, Filmimuuseumi, Just Filmi ja TLÜ Balti Filmi- ja Meediakooliga. 

Lisainfo, konkursil osalemise reeglid ja filmide esitamine: http://www.koolifilm.ee

Festival Koolifilm toimus viimati aastal 2014, ent nüüd on aeg tähistada saja aasta möödumist Eesti Vabariigi loomisest. Just sel aastal vaatame taas, millised teemad ja võtted on Eesti õpilaste loomingus olulised aastal 2017 ning anname noortele taas suurepärase võimaluse tutvustada oma loomingut professionaalsele žüriile ja näha oma filmi suurel kinoekraanil. Koolifilmi eesmärk on innustada ja anda filmindushuvilistele hoogu filmimeediumiga tegelemisel.

MTÜ Kinobuss on 2001. aastal loodud organisatsioon, mille missioon on ühendada film, meedia, haridus ja innovatsioon ning arendada ja levitada filmi- ja meediaharidust ning kinokultuuri nii üld- kui vabahariduse tasandil. Meie peamine sihtgrupp on lapsed, noored ja nendega töötavad inimesed (õpetajad, huvijuhid, kultuuri- ja noorsootöötajad).

Allikas: Kinobussi pressiteade. Foto: Koolielu arhiiv. 

Samal teemal: