Robotex korraldab 12. septembril Tallinki Veeralli võistluse proovipäeva


Avaldaja:Madli Leikop11. September 2017

Robotexi üks vaatemängulisemaid võistlusi veeralli toimub Robotexil sel aasta teist korda ning kannab tänavu nime Tallinki Veeralli.

Veeralli  eesmärk on jäljendada paadiralli sarnast kaasahaaravat ja vaatemängulist võistlust. 12. septembril kell 16 on võistlejad oma robotitega Tallinnas Sadama tänaval Tallinki kontori basseini juures, et panna proovile, kelle robot on tegijam. Oluline on jõuda ühest basseini otsast teise ilma viperusteta. Päris võistlustel on loomulikult reeglid karmimad, kuid alustame lihtsamast, robot peab püsima vee peal, jõudma finišisse, ületades mõned teele pandud takistused.

“Robotex on sellel aastal rahvusvahelisem ja mitmekesisem kui eales varem. Veeralli on kindlasti üks omanäolisemaid võistlusi, mis ühelt poolt on huvitav kõikidele pealtvaatajatele ning teiselt poolt pakub päris korralikku väljakutset kõikidele nendele talentidele, keda me üle maailma sellel aastal Robotexile ootame,” kommenteerib Robotexi projektijuht Ave Laas Tallinki Veeralli võistlust.

„Tehniline areng, innovatsioon, uued lahendused, mis võtavad kokku Robotexil toimuva, on võtmesõnad, mis iseloomustavad ka Tallinkit ja meie tulevikusuunda. Seetõttu on meil hea meel toetada Robotexi Veerallit ning mitmeid teisi projekte, mis tutvustavad Eesti innovaatilisust laiemale maailmale ning edendavad koostööd tuleviku inseneride ja tänaste Eesti ettevõtete vahel,“ lisab omalt poolt Tallink Grupi müügi- ja turundusjuht Margus Hunt.  

Robotex 2017 toimub 24.-26. novembrini, esmakordselt Pirital Näituste Messikeskuses, ning nagu ikka saavad külastajad kolme päeva jooksul osa robotivõistlusest, tehnoloogianäitusest, konverentsist ja töötubadest.

Sel aastal ootab Robotex üle 20 000 külastaja, 2500 osavõtja ning 1300 robotit, kavas on üle 20 robotivõistluse.

Robotex on hetkel Euroopa suurim robootikasündmus, kuid Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva auks soovitakse jõuda sel aastal maailma suurimaks robootikasündmuseks.

Robotex toimub koostöös Tallinna Tehnikaülikooli ja Tartu Ülikooliga. Tegemist on tehnoloogiaalase kogupereüritusega, kus on tegevusi nii igas vanuses võistlejale, pealtvaatajale kui ka huvilisele.

2016. aasta Veeralli võistluse videoklipp:
https://www.youtube.com/watch?v=FGTyBXe6GtM

Veeralli.png

Toetajad ja partnerid: 

Tallinna Tehnikaülikool, Tartu Ülikool, Riigikantselei, CDP Technologies, Duroc Machine Tool OÜ, SA Tehnopol, Ensto Ensek, Stoneridge, Interflux, Merinvest, Proekspert, Harju Elekter, Oomipood, Flir, Ldiamon, Defendec, Rantelon, Perel Eesti, E-Service, Kentarius, Baltflex, Metaprint, Oshino, Toftan, Vendomar, Abplanalp, Tallink, FinEst Steel, Viking Motors, YEInternational, PKC Group, Makeblock Co., Norma, VEX, Artec Design, Baasjaam, InsPlay, Elfa Distrelec, Hansab, M-Partner, Digipurk OÜ.

Allikas ja foto: Robotexi pressiteade. 

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet