Robotexi tehnoloogiakonverentsil arutletakse robootika ja tehisintellekti tuleviku üle


Avaldaja:Madli Leikop09. Oktoober 2017

Euroopa suurima robootikasündmuse Robotexi raames leiab 24.-25. novembril aset rahvusvaheline tehnoloogiakonverents, kus käsitletakse tööjõu, robootika ja AI tulevikku.

Teist aastat toimuv Robotexi tehnoloogiakonverents toob kokku ettevõtted, investorid, ülikoolid ja talendid. Tänavuse konverentsi fookuses on töö tegemise tulevik ja STEAM-erialade (science, technology, engneering, arts, math) olulisus, innovatsioonid kosmosetehnoloogias, tehisintellekti ehk AI arendamisega kaasnevad eetilised probleemid, ning robootika ja AI tulevik. Konverentsi kõnelejate seas astuvad muuhulgas üles USA robootikaguru Russ Fisher-Ives, NASA teadlane Joseph Minafra, Proeksperdi tööõnnespetsialist Tiina Saar-Veelmaa ja mitmed teised.

„Esimest korda on Robotexi võistluste seas ka AI-teemaline võistlus, mille aitas välja töötada Starship Technologies. Tehisintellekti teema on üha päevakajalisem ning ka tänavuse konverentsiga tahame alustada tõsisemat diskussiooni selle üle, mida robootika ja AI areng meie jaoks tegelikult tähendada võib,“ selgitas Robotexi rahvusvaheliste suhete juht Sander Gansen. „Selleks oleme jõud ühendanud ka selliste rahvusvaheliste organisatsioonidega nagu http://city.ai, European Robotics Week, Pirate.Global, RoboRAVE ja http://worldsummit.ai,“ lisas Gansen.

Konverentsile lisaks on Robotexil esmakordselt plaanis ka kontaktiloomise ala, mida sellel aastal aitab korraldada Prototron koostöös personaliteenuste ettevõttega M-Partner. „Kontaktiloomise ala on mõnus keskkond, kus näiteks ettevõtted ja investorid saavad suhelda võistlusele tulnud talentidega ning ka omavahel. Andekad insenerid või IT-huvilised noored võivad sealt leida uue tööandja või saada muid kasulikke kontakte,“ lausus Robotexi tegevjuht Ave Laas.

Robotexi tehnoloogiakonverentsile registreerumine on avatud Robotexi kodulehel http://robotex.ee. Soodsama hinnaga piletid on saadaval kuni 1. novembrini.

Robotex 2017 on Euroopa suurim robootikasündmus, mis sel aastal toimub 24.-26. novembrini Tallinnas Eesti Näituste Messikeskuses. Kolme päeva jooksul saavad külalised osa robotivõistlusest, tehnoloogianäitusest, konverentsist ja töötubadest.

Robotex toimub koostöös Tallinna Tehnikaülikooli ja Tartu Ülikooliga.

Allikas: Robotexi pressiteade. 

Samal teemal:

 

 

Haridus- ja Noorteamet