33 kutseõppurit alustasid oma esimest koolitussessiooni programmis Samsung Digipass


Avaldaja:Madli Leikop16. Oktoober 2017

33 noorel erinevatest Eesti kutsekoolidest on haruldane võimalus teha koostööd professionaalidest mentoritega ja arendada oma projektiideid, saada praktilisi kogemusi ning parandada oma sotsiaalseid ja digioskusi.

„Tänavu esitas avalduse 19 meeskonda, kelle ideede hulgas oli huvitavaid ja kõrgetasemelisi projekte alates IT-valdkonnast ja lõpetades metsandusega. Konkurents oli tihe, žürii valis lõpuks välja 11 meeskonda, kes saavad alustada oma digiseiklust ja töötada reaalsete probleemide lahendamisel,“ ütles programmi Samsung Digipass koordinaator Pirje Jürgens.

Jürgensi sõnul valiti tänavu 10 meeskonna asemel 11, kuna meeskondade ideed olid väga tugevad. Peamine kriteerium valiku tegemisel oli projektiidee asjakohasus kutsekooli eriala suhtes ja idee unikaalsus.

Līga Bite, korporatiivse ühiskondliku vastutuse valdkonna juht ettevõttes Samsung Electronics Baltics: „Meil on hea meel, et selle aasta programmis on esindatud suurepärased ja innovaatilised ideed. Samsung Electronicsi Baltimaade üksus tänab kõiki, kes avaldasid soovi programmis osaleda, samuti kutsekoolide õpetajaid – ilma teieta ei oleks projektiideed nii vaimustavad, nagu need on praegu. Soovime kõikidele osalejatele edu koolitusel!“

Programm Samsung Digipass toob kokku noored seitsmest Eesti kutsekoolist: Tallinna Tööstushariduskeskusest, Tallinna Kopli Ametikoolist, Rakvere Ametikoolist, Võrumaa Kutsehariduskeskusest, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusest, Luua Metsanduskoolist ja Tartu Kutsehariduskeskusest.

Esimene koolitusmoodul toimus 13. ja 14. oktoobril Tallinna Ülikooli digitehnoloogiate instituudi vastvalminud tarkvaralaboris.

Koolitus kestab viis kuud. Samsungi digitaalsed passid on tõenduseks osalenute uutest oskustest ja kogemustest.

Allikas: programmi info. 

Samal teemal: