Projekt „TACCLE3 – Coding“ populariseerib koolides programmeerimist


Avaldaja:Madli Leikop17. Oktoober 2017

6. oktoobril toimus sügismärjas Brüsselis Flaami üldhariduskoolide võrgustiku koordineeritava projekti „TACCLE3 – Coding“ viimane konverents “Computational thinking, a basic skill for students”. Paarsada õpetajat kuulasid, kuidas koodi kirjutamine lastele köitvaks muuta.

Loo autorid on HITSA koolitaja Villu Varblane ja Raplamaa ProgeTiigri nõustaja Ly Torn.

Kuue Euroopa riigi (Eesti, Soome, Belgia, Suurbritannia, Saksamaa ja Hispaania) partnerorganisatsioone ühendava projekti peamine eesmärk oli koolides programmeerimist populariseerida. Projekti rahastas Erasmus+ programm. Kahe aasta jooksul koolitati õpetajaid, korraldati väikeses mahus koolitusi ning analüüsiti olemasolevate õppematerjalide mõju ja efektiivsust.

Samast vaimust oli kantud ka Flaami parlamendihoones toimunud konverents, kuhu paarsada õpetajat oli kogunenud kuulama, kuidas koodi kirjutamine lastele köitvaks muuta.

Me elame maailmas, kus enamik eluvaldkondi on seotud arvutitega. Seetõttu on ka lastele kodeerimise, analüütilise mõtlemise, matemaatiliste probleemide lahendamise oskuse (inglise keeles computational thinking) õpetamine äärmiselt oluline.  See mõte jäi kõlama nii Ida-Soome Ülikooli (UEF) professor Matti Tedre kui 15 aastat programmeerimise õpetamisega tegelenud Pauline Maasi ettekannetest. Mõlemad pöörasid tähelepanu sellele, et arvuti on ainult abivahend probleemide lahendamiseks, mitte ei lahenda neid ise. 

Töötubades said õpetajad tutvust teha mitmete võimalustega, kuidas 4- kuni 14-aastastele lastele programmeerimist õpetada - alustades lihtsatest mõttemängudest, lõpetades Lego Mindstorm robotite ja droonide juhtimisega. Vaheaegadel oli võimalus tutvuda õpilaste töödega, kus kasutati Micro:bit miniarvutite programmeerimisvõimalusi. 

Clipboard01.jpgClipboard02.jpg

Õpilased oma programmeerimisalaseid töid tutvustamas

Üritus oli ladusalt korraldatud. Ettekanded huvitavad ja töötoad inspireerivad. 

Projekti kaheaastast kulgu kajastav veebileht http://www.taccle3.eu/ pakub õpetajatele erinevaid tegevusi, õpistsenaariume ja ressursse ning kajastab toimunud ühisüritusi. Sealt on leitavad ka Brüsselis toimunud konverentsi materjalid. 

Eestit esindasid TACCLE3 projektis Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA) ja Tallinna Ülikool.

Foto: Koolielu arhiiv. 

Samal teemal:

 

 

 

 

Haridus- ja Noorteamet