Descartes`i kool avas helkurpuu


Avaldaja:Madli Leikop03. November 2017

Õpilaste ohutu liiklemine pimedal ajal on väga oluline. Tartu Descartes`i Kool avas 2. novembril, hingedepäeva hommikul fuajees helkurpuu. Avamisüritusel riputasid klassid koos Lõvi Leoga oma kogutud helkurid puu külge ja vestlesid helkuri vajalikkusest.

Artikli ja fotode autor on Descartes´i kooli huvi- ja arendusjuht Kadri Lill

Seadsime endile eesmärgiks riputada sinna vähemalt 100 helkurit. Nii talitades kingime Eestile 100 päästetud inimelu. Kõige aktiivsemalt reageerisid üleskutsele 1.a klassi õpilased, kes kogusid 103 helkurit. Kokku kogusime 387 helkurit. Aitäh, koolipere ja SA Archimedes!

Üleskutse algataja Kaja Kivisikk ütles, et sai idee möödunud aastasest helkuraiast, mille avamisele tulid Annelinna koolide ja lasteaedade esindused. „Sel korral seadsime eesmärgiks just oma kooli õpilaste turvalisuse," lisas ta.

5.jpg

Helkurpuu toimib nii, et kõik, kellel on kodus kasutult seisvaid helkureid, saavad oma helkurid puu külge riputada, ja kõik, kellel on helkurit vaja, saavad selle puult endale võtta.

Õpilasesinduse liikmed kontrollivad juba kolmandat hommikut järjest helkuri kandmist ja on tublimaid premeerinud pisikese kommiga. Teavitustööl on olnud tulemusi. Samas ideaalini, et kõik lapsed „helgivad“, on veel pikk tee käia. Reedel selgitame välja kõige „helkivama” klassikollektiivi -  klassi, kus kõik õpilased on endale helkuri külge riputanud. 

3.jpg

Kas sinul on helkur? Hooli endast, kanna helkurit! Helkur on odavaim elukindlustus!

Samal teemal:


 

 

Haridus- ja Noorteamet