Muuseumi nutirakendus harib ja kaasab nii lapsi kui ka täiskasvanuid


Avaldaja:Madli Leikop29. November 2017

Tallinna vanalinnas asuva Adamson-Ericu muuseumi püsinäitusel toetavad ekspositsiooniga tutvumist kaks NUMU nutirakenduse mängu. NUMU on äpp, mis liitreaalsuse, video ja teiste pildi elavdamiseks kasutatavate võtete abil muudab muuseumikülastuse kaasavamaks.

Äpp aitab avada muuseumi väljapanekut uue ja kaasaegse nurga alt. Tegemist on lahendusega, mis rikastab muuseumist saadavat elamust ning võimaldab ühtlasi meelelahutuslikul viisil uusi teadmisi omandada.

NUMU nutirakenduses on leitavad kaks Adamson-Ericu muuseumi nutimängu – üks neist lastele, teine noortele ja täiskasvanutele. Äpi vahendusel juhendab mängijaid kunstnik Adamson-Ericu alter ego Hugo, kes ühtlasi tutvustab ka kunstniku elu ja loomingut. Kogupere ja lastemängus „Päikese tagasitoomine” tuleb salapärasest Öökapist valla päästa luku taha jäänud kullakera. Selleks on vajalik paljude Adamson-Ericu teoste põhjalik vaatlemine ja seejuures erinevate ülesannete täitmine. Mäng annab lastele võimaluse teha lähemalt tutvust kunstniku mitme teosega, arendab tähelepanuvõimet, ülesannetest ja tekstist arusaamist ning nõuab mängijailt keskendumisvõimet. 

Gümnaasiuminoortele ja täiskasvanutele mõeldud ringkäigul „Rõõm poliitika kiuste” saab ülevaate sellest, kuidas mõjutasid 20. sajandi esimese poole poliitilised olud Adamson-Ericu elukäiku. Nutirakenduses ärkavad ellu kunstniku teosed ja neist inspireerituna tutvustab Hugo seiku kolme riigikorra ajal – Vene tsaaririigis, Eesti Vabariigis ja Nõukogude Liidus – elanud ja töötanud kunstnikust.

Nutimänge saab mängida ainult muuseumis kohapeal. Selleks tuleb nutitelefoni või tahvelarvutisse laadida NUMU nutirakendus ning valida sealt Eesti Kunstimuuseumi mängud. 

20031747_1500096670111672_748578337047804239_n.png

Adamson-Ericu muuseumi mänge saab proovima tulla ka kogu klassiga näiteks projektipäeva raames, eraldi külaskäiguna või muuseumitunnis osaledes.

Adamson-Eric ja kunstniku alter ego Hugo NUMU nutirakenduses:  adamsoneric.mp4

Info muuseumi kodulehel: https://adamson-eric.ekm.ee/numu-nutirakendus/
Muuseumitunnid: https://adamson-eric.ekm.ee/mida-muuseumis-teha/muuseumitunnid/

Allikas ja foto: muuseumi pressiteade. 

Samal teemal:

 

 

 

Haridus- ja Noorteamet