Minister Mailis Reps: tänu maastikuehitajatele on meie kutseharidus maailma tipus


Avaldaja:Madli Leikop05. Detsember 2017

5. detsembril tunnustavad Haridus- ja Teadusministeerium ning Sihtasutus Innove Eestit Abu Dhabis toimunud kutseoskuste maailmameistrivõistlustel WorldSkills edukalt esindanud noori meistreid ja nende juhendajaid.

Eraldi tunnustuse pälvivad meeskondliku pronksmedali võitnud maastikuehituse võistlejad Mairold Mänd ja Erik Rüütel. 

„Eesti kutseharidusele on esimene WorldSkillsi medal märgilise tähtsusega sündmus ja ülimalt suur tunnustus. Olen uhke nende noorte üle, kes on pühendanud end sellele, et olla oma erialal maailma parimate seas,“ ütles haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

Tänuüritusega avaldatakse tunnustust seitsme noore kutseõppuri sihikindlale tööle ning tänatakse Eesti kutsemeistrivõistluste pere liikmeid, kes panustasid võistlejate ettevalmistamisse.

Pidulik tänuüritus algusega kl 16.30 toimub hotellis Park Inn by Radisson Meriton Conference & Spa Hotel Tallinn.

WorldSkills_maastikuehitus_Mairold Mänd ja Erk Tammeleht.jpg

44. kutseoskuste maailmameistrivõistlused WorldSkills toimusid 15.-18. oktoobril Araabia Ühendemiraatide pealinnas Abu Dhabis. Eestit esindas võistlustel seitse noort meistrit viiel võistlusalal: maastikuehituses, restoraniteeninduses, ehitusviimistluses, plaatimises ja mehhatroonikas. 

Kokku osales võistlustel 1251 noort 58 riigist ning maailma parimad noored meistrid selgitati välja 51 alal. WorldSkillsi külastas 125 000 pealtvaatajat. Järgmised maailmameistrivõistlused toimuvad 2019. aastal Kaasanis Venemaal.

Alates 2006. aastast koordineerib noorte kutsemeistrivõistlusi Eestis SA Innove, valmistades ühtlasi noori ette rahvusvahelisteks kutsemeistrivõistlusteks EuroSkills ja WorldSkills. Rahvusvahelistel kutsemeistrivõistlustel osalemist toetab Haridus- ja Teadusministeerium.

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet