Ettevõtlike noorte kolmevõistlus ja õpetajate õpiüritus


Avaldaja:Madli Leikop29. Jaanuar 2018

24. jaanuaril toimus Pärnumaa ettevõtlike koolide võrgustiku üritus "Ettevõtlike noorte 3-võistlus ja õpetajate õpiüritus".

Info saatis Koolielule Pärnu Rääma Põhikooli haridustehnoloog Mart Kimmel. 

Korraldajateks olid Pärnu Rääma Põhikool, Pärnu-Jaagupi Põhikool, PEAK, Lõpe Kool ja Koonga Kool. 

7.-9. klassi noored eri koolidest said oma ajud tööle panna seoses ideede häkatoniga, mis sel korral oli teemal "Robootika". 4.-6. klassi noored otsisid lahendust küsimusele, kuidas robootika abil muuta vahetunde veelgi põnevamaks. Aitäh, Margit Ojaots Koonga Koolist! Lisaks sellele toimus kuulsust koguv nutikabe võistlus, mida viisid läbi Rihard Järvesaar ja Aare Nukk Pärnu Rääma Põhikoolist. 

viivikavilja1.jpg

Silmaringipesas said noored oma teadmised panna proovile teemal "Programmeerimine", kusjuures kasutati keskkonda ja äppi Plickers. Õpipesa viisid läbi Joonas Leemet ja Armin Palumägi Pärnu Rääma Põhikoolist. 

Meie häid ideid aitas ellu viia HITSA ProgeTiigri programm. Aitäh abi eest! 

Ja uskumatult lahe oli see, et me saime ajusid ragistama erinevate koolide õpetajad, kes mõtlesid välja nii ägeda algatuse, et täitsa P.E.K.K.-is (eks osalejad teavad, mida see lühend endast kujutab)! 

ketterhiiemäe1.JPG

Meie õpiüritus jätkub juba märtsikuus. Seniks soovime kõikidele koolidele ja tegusatele inimestele ägedaid ideid ja lennukust!

Fotod: Ketter Hiiemäe ja Viivika Vilja. 

Samal teemal:

 

 

Haridus- ja Noorteamet