Avatud on registreerimine European Schoolneti Akadeemia kahele MOOCile


Avaldaja:Madli Leikop11. Aprill 2018

16. aprillil alustab veebikursus, mis sobib STEM-karjäärist huvitatuile, sealhulgas õpetajatele, kes tegelevad karjäärinõustamisega.

MOOC Opening Minds to STEM Careers ("Ava meel ja mõte STEM-karjäärile") alates 16. aprillist.

Nõudlus STEM-haridusega spetsialistide (Science, Technology, Engineering, Math) järele kasvab umbes kaheksa protsenti praegusest kuni aastani 2025. Euroopa vajab, et rohkem noori tahaksid ja oskaksid valida karjääri just nendes neljas valdkonnas. STEM Careers MOOC-is (avatud veebikursusel) uuritakse erinevaid ideesid ja tutvustatakse vahendeid, mis aitavad olla STEMi karjäärinõustamisprotsessis aktiivne osaleja.

Kursus on loodud Scientixi, STEM Alliance'i ja SYSTEMICi koostöös.

Kursust tutvustav materjal on ingliskeelsena kättesaadav Scientix veebilehelt http://www.scientix.eu/news/news-all/news-detail?articleId=721528

MOOC Promoting Technology-Enhanced Teaching ("Tehnoloogiaalase õpetuse edendamine") algab 23. aprillil.

See kursus kutsub poliitikakujundajaid, koolijuhte ja õpetajaid arutlema MENTEPi poliitika katsetamise tulemuste üle. Rohkem kui 10 000 õpetajat 11 riigis osalesid testides, mille eesmärk oli katsetada TET-SATi mõju. TET-SAT on äsja välja töötatud veebipõhine vahend õpetajatele, kes oma tehnoloogiaga toetatud õppemetoteid ise hindavad. Tänu õpetajate innukale osalemisele on MENTEP üks suuremaid hariduskatsetusi Euroopas.

Ingliskeelne tutvustav materjal on saadaval MENTEPi veebilehelt (http://mentep.eun.org/moocs). 

Allikas: European Schoolneti info. Foto: Koolielu arhiiv.